Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 3 Kruk

Każdy z nas słyszał chyba o niebieskich stworkach znanych smerfami. Stały się one tak popularne, że oprócz wielu komiksów pojawił się również serial animowany, a nawet filmy pełnometrażowe. W ostatnim z nich zatytułowanym w poszukiwaniu zaginionej wioski nasi bohaterowie trafiają do wioski pełnej dziewczyn. Pomysł tak się spodobał że powstała seria komiksowe Smerfy i Wioska Dziewczyn. Dziś w moje ręce trafia trzeci tom ich przygód zatytułowany kruk.

Trzecia część cyklu Smerfy i wioska dziewczyn, która nawiązuje a w zasadzie wywodzi się z filmu konowego Poszukiwacze zaginionej wioski. W tym albumie Papa Smerf razem z Wierzbą wybierają się na wielki zlot czarodzieje. Oczywiście pozostawiając swoich podopiecznych, którzy za każdym razem gdy niema ma przy nich ich mądrych przywódców padają w kłopoty. Tym razem dziewczyny z leśnej wioski wraz z przebywającą u nich Smerfetką spotykają w puszczy kruka. Ale nie zwykłego kruka. Jest on niezwykły, ponieważ potrafi mówić, a na dodatek dawać rady. Jednak niekoniecznie są one mądre, ponieważ kruk ma pewien cel, który niekoniecznie jest dobry dla Smerfów.

Czy warto sięgnąć po Smerfy i wioska dziewczyn?

Pomimo tego, że album Smerfy i wioska dziewczyn tom 3 Kruk, nie jest już autorstwa Peyo, to byłby on dumny z Luc Parthoens i Thierry Culliford, którzy są autorami scenariusza. Zdecydowanie czują oni klimat świata Smerfów. Historia jest jak zwykle prosta i przekazuje uniwersalne wartości. Kruk, który mówi nie udziela wcale dobrych rad, wręcz przeciwnie. Jest na tyle przebiegły, że potrafi skłócić ze sobą Smerfy. W pewnym momencie staje się praktycznie ich wyrocznią i decyduje co ma się dziać w wiosce dziewczyn. Oczywiście jak to w przypadku Smerfów bywa wszystko się dobrze kończy, a przyjaźń zwycięża. Chociaż w tym przypadku zwycięstwo ma troszeczkę słodko-gorzki posmak.

smerfy i wioska dziewczyn tom 3

Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłem do komiksu Smerfy i Wioska Dziewczyn. To już jest zdecydowanie nowy trend jeżeli chodzi o komiksy ze Smerfami. Nowe czasy i nowe smerfy. Sam pomysł na opowieść rozgrywającą się w Wiosce Dziewczyn jest ciekawy, ponieważ tym komiksem mogą być w tym przypadku zainteresowane również dziewczynki. Czyli nowi czytelnicy. Dodatkowo jest on przystępny dla nowych osób, ponieważ jak to w przypadku komiksu o Smerfach bywa, każdy z nich jest osobną historią. Tu nie musimy znać ani poprzednich dwóch tomów, ani filmu. Ja bawiłem się dobrze przy tym komiksie i zdecydowanie polecam go dla młodszych czytelników.

Ocena: 7/10

smerfy i wioska dziewczyn tom 3 kruk

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Smerfy i Wioska Dziewczyn. Kruk. Tom 3
  • Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford
  • Rysunki: Alain Maury
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 04.12.2019 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 19,99 zł