fbpx

Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 4: Nowy początek

Nowe przygody Smerfów trafiły w moje ręce. Jest to już kolejny tom niejako pobocznej serii. Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 4: Nowy początek to kolejny rozdział opowieści o nowych bohaterkach i dobrze nam znanych Smerfach. Wśród klasycznych smerfów znajdziemy Ważniaka, Osiłka no i oczywiście Papę Smerfa. Seria komiksowa powstała po filmie o tym samym tytule i przyznam czytając poprzednie tomy pozytywnie mnie zaskoczyła. Pozostaje jednak pytanie do kogo skierowany jest ten komiks? Czy to komiks dla dziewczynek? Przekonacie się już za chwilę.

Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego podstępnych działań spłonęły nadrzewne domki dziewczyn. Teraz podopieczne mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia. W towarzystwie przyjaciół z wioski chłopaków wyruszają w daleką wędrówkę przez lasy, góry i bagna. Czy znajdą wymarzoną krainę? Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały!

O czym jest komiks Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 4?

Po wydarzeniach z komiksu Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 3: Kruk nasze bohaterki straciły swój dom. Wszystko za sprawą gadającego Kruka, który pod nieobecność Wierzby i Papy Smerfa skłócił dziewczyny z całej wioski. Teraz przyszedł czas szukać szczęścia w nowym miejscu. Oczywiście nie będą same, bo Papa Smerf razem ze swoimi podopiecznymi towarzyszą nowym bohaterką w ich przygodach i budowie nowej wioski. Nie obejdzie się oczywiście bez kłopotów, bo po raz kolejny pojawią się znane z poprzednich albumów wryczołki. I kiedy nareszcie odnajdują idealne miejsce na wioskę w przepięknym i malowniczym miejscu okazuje się, że Wierzba potrzebuje pewngo składkinu. Składnik ten jest elementem mikstury, która pomoże w szybszym powstaniu wioski. Oczywiście bardzo szybko na poszukiwania wyrusza zespół składający się z nowych i starych bohaterów cyklu Smerfy. Jak się okazuje leśne ostępy zapenią i wiele niezpomnianych przygód.

Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 4

Nie ma co ukrywać, że świat Smerfów się rozrasta. Seria Smerfy i Wioska Dziewczyn zdecydowanie różni się od serii pisanej przez Peyo. Przede wszystkim jest ona dużo świeższa. Tak jak głosi tytuł Nowy Początek, mamy tu fabularny start nowej, pięknej opowieści. W dalszym ciągu historia opowiada przyjaźni oraz o tym co dobre i złe. Nowi twórcy stanęli na wysokości zadania i razem z synem Peyo kontynuują tę świetną serię. Co widać po ich zaangażowaniu, chociażby w ten projekt. Dlatego też polecam ten komiks wszystkim tym, którym podawały się wcześniejsze perypetie Wierzby, Burzy, Jaskierki oraz ich koleżanek z Wioski Dziewczyn.

Ocena: 8/10

Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 4 okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Smerfy i Wioska Dziewczyn tom 4: Nowy początek
  • Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford
  • Rysunki: Laurent Cagniat
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 10.02.2021 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 24,99 zł