fbpx
Marvel ComicsRecenzje KomiksówStar Wars Komiks

Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród

Wielkie wydarzenie w komiksowym uniwersum Gwiezdnych Wojen dotarło również do głównej serii. Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród uzupełnia nam tym samym braki z głównego komiksu Wojny Łowców Nagród. Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród zdradza nam jak doszło do spotkania Lei, Lando, Chewbacci z Bobą Fettem. Prześledzimy pojedynek Vadera z Lukiem oraz kilka innych aspektów, jakie nie zostały pokazane w głównym wydarzeniu. Czy Charles Soule sprostał zadaniu? Przekonacie się już za chwilę.

Do Chewbakki odezwał się stary przyjaciel z informacjami na temat miejsca pobytu osławionego łowcy nagród. Boba Fetta jest w posiadaniu zamrożonego w karbonicie Hana Solo. Razem z Lukiem Skywalkerem, lojalny Wookiee wyrusza na poszukiwanie zaginionego przyjaciela, a przygoda czeka na nich na Nar Shaddaa. Znanym jako Księżyc Przemytników. Ale ta misja powstrzyma rezolutnego droida astromechaniczego R2-D2 przed przekazaniem Luke’owi ważnej wiadomości, od której może zależeć los całego Zakonu Jedi! Kiedy z powodu jego zaginionego przyjaciela rozpętuje się wojna łowców nagród, Luke wyrusza na pełną przygód misję u boku Wedge’a Antillesa i dzielnych pilotów z Eskadry Gwiezdny Blask. Tymczasem Leia, Chewie i Lando poszukują Boby Fetta. Plus: pokłosie pierwszej misji Gwiezdnego Blasku!

O czym jest komiks Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród?

Jak już wiemy z poprzednich tomów cyklu, akcja rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Imperium Kontratakuje. Poprzedni komiks Star Wars tom 2: Operacja Gwiezdny Blask pokazuje nam jak flota Rebeliantów jest rozproszona po ucieczce z Hoth. Na szczęście udaje się szyfrować komunikacje za pomocą starożytnego języka. Wszystko za sprawą Lobota oraz pewnego droida. Teraz czeka nas troszeczkę urywanych wątków, ponieważ komiks jest również częścią dużego wydarzenia Wojny Łowców Nagród. Z jednej strony szkoda zarówno Gwiezdny Blask jak i misja Luka poszukiwania wszystkiego, co jest związane z Jedi jest tu tylko ziarenkiem piasku.

Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród

Wprawne oko zauważy, że nie tylko Qi’ra została przenioesiona z filmu Han Solo. Tym razem Chewie, Luke i Lando udają się na Nar Shadda gdzie Wookie Sagwa ma dla nich informacje o miejscu przebywania Hana Solo. Sagwa to ten sam Wookie, który razem z Chewbaccą przeciwstawili się Pyke’om na Kessel. Nasi bohaterowie trafiają na Kanji Klub co nawiązuje do wydarzeń z głównego eventowego komiksu. Jest to naprawdę dobrze poprowadzone w pewne wątki się po prostu dopinają. Komiks może wprowadzić w lekkie zakłopotanie, ponieważ nabudowana akcja ma często rozwiązanie w komiksie Wojny Łowców Nagród, a nie w tym recenzowanym. Zdarza się również tak, że jesteśmy wrzuceni w sam środek akcji. Przykładem może być pojedynek Luka i Vadera w ich myśliwcach. Koncepcja crossovera dobrze się tu broni i ewidentnie pokazuje, że aby poznać całą historię trzeba sięgnąć po wszystkie komiksy z cyklu.

Czy crossover to dobry pomysł?

Jeżeli chodzi o warstwę graficzną to odpowiada za nią Ramon Rosanas. Jego prace są na naprawdę wysokim poziomie. Mamy tu sporo lokalizacji i dynamicznych akcji, a Rosanas radzi sobie z tym bardzo dobrze. Nie ma co się przyczepiać do wizerunku znanych i lubianych bohaterów z ekranu. Tu artysta miał już doświadczenie, chociaż by w poprzednim tomie cyklu. Są oni łatwi do zidentyfikowania, a to jest najważniejsze.

Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród komiks

Historię, jaką prezentuje nam tym razem Charles Soule można określić jako składak. Z jednej strony chce on kontynuować wątki, które ma rozpisane w swojej opowieści. Z drugiej dostaje prikaz na działania nawiązujące do globalnego wydarzenia. Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród nie jest złym komiksem. Jest to świetne uzupełnienie. Jako samodzielny tom wprowadzić może w niezłe zamieszanie i niestety nie jest przystępny dla nowego czytelnika. Ale nie ma co się oszukiwać, nikt nie startuje z nową serią od 3 tomu. Fani Gwiezdnych Wojen będą usatysfakcjonowani.

Ocena: 6/10

Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Star Wars tom 3: Wojna Łowców Nagród
  • Scenariusz: Charles Soule
  • Rysunki: Ramon Rosanas
  • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 10.08.2022 r.
  • Liczba stron: 172
  • Cena: 59,99 zł

Dodaj komentarz