fbpx

Strażnicy Galaktyki tom 3 – Poszukiwanie nieskończoności

Przyszedł czas aby pożegnać się z cyklem wydawniczym Marvel 2.0. Strażnicy Galaktyki tom 3 – Poszukiwanie nieskończoności to ostatni tom serii, jak również finał zapowiadający najbliższe wydarzenie. A czekają nas Wojny Nieskończoności! Jak tym razem wypadają przygody Strażników Galaktyki? Cóż wielkich fajerwerków się nie spodziewałem, chociaż motyw z korpusem Nova daje nadzieję. Jak sobie poradził Gerry Duggan przekonacie się już za chwilę. Zapraszam do recenzji komiksu Strażnicy Galaktyki tom 3 – Poszukiwanie nieskończoności!

Trzeci i ostatni tom przygód Strażników Galaktyki z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Strażnicy Galaktyki dołączają do kosmicznej policji – Korpusu Nova! Chcą nie tylko zaprowadzić w nim porządek i rozprawić się ze szpiegami, ale też znaleźć Kamienie Nieskończoności. Muszą się śpieszyć, bo poszukuje ich coraz więcej złych i potężnych istot… w tym sam Ultron. Co więcej, do gry niespodziewanie wraca Adam Warlock, którego plany są prawdziwą zagadką. Czy zamierza ocalić wszechświat? Czy też spróbuje zagarnąć moc Kamieni dla siebie?

Strażnicy Galaktyki tom 3 – finał?

Przyznam, że z serią autorstwa Gerrego Duggana wiązałem duże nadzieje. Korpus Nova, Drax pacyfista, Kamienia Nieskończoności. Wydaje się, że te mocne punkty połączone w jedną całość dadzą niezłą mieszankę wybuchową. Jest jednak inaczej. Trzeci tom rozczarowuje tak samo jak poprzednik komiks Strażnicy Galaktyki tom 2 – Jeźdzcy na niebie. Nasi bohaterowie starają się zdemaskować szpiegów w szeregach korpusu Nova. I tu świetnie rozpisany jest Rocket Raccon. Jak wiemy ten bohater zawsze przykuwał uwagę w komiksach o Strażnikach Galaktyki. Nie tylko swoją charyzmą, ale również podejściem do życia i humorem. Gorzej wypada reszta drużyny, ponieważ znowu jest ona podzielona. Nawet Ant-Man, który dołączył do zespołu jest wrzucony po to, aby spiąć historię z Ultronem. Chociaż na plus jest rozsadzenie przez niego statku Bractwa Raptorów.

Strażnicy Galaktyki tom 3 - Poszukiwanie nieskończoności

Jeżeli chodzi o motyw Bractwa Raptorów, który dla mnie zapowiadał się klimatem Trybunału Sów z komiksów o przygodach Batmana też się nie popisał. Niby mieli oni być jednym z ważniejszych graczy rozgrywki, a wyszło nijako. Z dużej chmury mały deszcz. Również motyw Ogrodnika i Groota jest odsunięty na dalszy plan. Odnoszę wrażenie, że Gerry Duggan chciał w swoim runie zmieścić zbyt dużo motywów. Przez co każdy z nich jest po prostu średni. Niby wszystkie elementy na dobrą kosmiczną przygodę są, jednak Duggan pogubił się po drodze. Jeżeli chodzi o warstwę graficzną to zarówno Aaron Kuder jak i Marcus To dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Dla mnie bliższy jest styl tego drugiego i zeszyty rysowane przez niego dużo bardziej przypadły mi do gustu.

Strażnikami Galaktyki – co dalej?

Czy warto sięgnąć po komiks Strażnicy Galaktyki tom 3 – Poszukiwanie nieskończoności? Tylko i wyłącznie jeżeli czytaliście poprzednie dwa tomy i chcecie zamknąć serię do końca. W przypadku kiedy nie porwała Was opowieść z poprzednich tomów możecie teraz odpuścić. Nawet jeżeli czekacie na wydarzenie zatytułowane Wojny Nieskończoności. Jestem przekonany, że podczas wydarzenia dostaniemy streszczenie tego co działo się ze Strażnikami Galaktyki. Jako wielki fan kosmicznego uniwersum Marvela czuję się rozczarowany. Niby są tu bohaterowie, których bardzo lubię. Do tego Gerry Duggan dorzuca Richa Raidera i Adama Warlocka, ale nadal nic z tego nie wychodzi. Szkoda zmarnowanego potencjału. Jeżeli nie czytaliście serii Strażnicy Galaktyki z Marvel 2.0 to naprawdę dużo nie straciliście. Jest to tylko i wyłącznie podprowadzenie kilku wątków pod kolejny event i odgrzewanie starego kotleta. Wielka szkoda. Może i dobrze, że ten run już się kończy, ponieważ im dalej, tym gorzej. Czas sprawdzić co przyniosą Wojny Nieskończoności.

Ocena: 6/10

Strażnicy Galaktyki tom 3 - Poszukiwanie nieskończoności okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Strażnicy Galaktyki tom 3 – Poszukiwanie nieskończoności
  • Scenariusz: Gerry Duggan
  • Rysunki: Aaron Kuder, Marcus To
  • Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 21.04.2021 r.
  • Liczba stron: 128
  • Cena: 39,99 zł