fbpx
Komiksy EuropejskieRecenzje Komiksów

Świat Akwilonu. Magowie tom 2: Eragan

Przyszedł czas na kolejną wyprawę do świata Akwilonu. tym razem za sprawą komiksu Magowie tom 2: Eragan. Jest to kolejny cykl zaraz obok Elfów, Orków i Goblinów oraz Krasnoludów, który zabiera nas w komiksowy świat fantasy. Cykl Świat Akwilonu to bardzo rozbudowane uniwersum i co ciekawe ludzie pomimo dominującej liczebności nie dostali swojej serii. Chociaż cykl Magowie jest troszeczkę o nich. Czy zatem jest tak samo dobry i interesujący jak pozostałe komisy z tego cyklu? Przekonacie się już za chwilę.

W tomie drugim uczeń Eragan przybywa z mistrzem do klasztoru uważanego za centrum wiedzy o magii runicznej. Chłopak nie umie panować nad swoją mocą, ale może w osiągnięciu postępów pomogą mu goście z różnych stron świata? Młody adept będzie też uczestniczyć w przerażającym śledztwie i pozna mroczną tajemnicę związaną z Zakonem Cieni, organizacją, która pilnuje magicznego porządku na wszystkich Ziemiach Arrana.

Magowie tom 2: Eragan – czy nas zachwyci?

Pierwszy tom cyklu Magowie postawił wysoko poprzeczkę. Fabuła była interesująca a tytułowy bohater Aldoran bardzo szybko zaskarbiał sobie sympatię czytelnika. Było to bardzo interesujące, ponieważ tak jak w przypadku serii Orki i gobliny mieliśmy przełamanie pewnych schematów. Niestety w przypadku komiksu Magowie tom 2: Eragan nie jest już tak dobrze jak w to było w tomie pierwszym. Eragan jest irytujący, krnąbrny i lekkomyślny. Niemniej główny bohater jest niebezpieczny, formowany jest przez wydarzenia i swoich mistrzów. Niemniej finał historii jest tu bardzo istotny. Trochę nawet zaskakuje. Dostajemy bowiem całą masę informacji o magicznych runach. Tym samym rozbudowując nam uniwersum świata Akwilonu.

Magowie tom 2: Eragan

To do czego można się przyczepić to skopiowanie pewnej rzeczy z serii komiksowej o Elfach. Jest to jednak związane z ogólną sytuacją magów w tym uniwersum. Utwierdza czytelnika w tym, co już mieliśmy okazje poznać podczas lektury pierwszego tomu. Sama fabuła przez to nie zaskakuje i nie jest aż tak bardzo wciągająca. Bohaterowie są rozpisani poprawnie, ale bez rewelacji. W mojej ocenie jest to na ten moment najsłabszy komiks ze świata Akwilonu. Ale jest szansa, że ktoś pokona tego lidera, bo mamy jeszcze ponad 80 albumów przed sobą.

Jeżeli chodzi o warstwę graficzną to jest ok. Odpowiada za nie Stephane Crety jeden z głównych twórców tego uniwersum. I tak jak w przypadku innych albumów rysunki to dobre fantasy. Klimatyczne rysunki, trochę generyczne, które w pisują się w cały ten świat. Oczywiście można się przyczepić, że nie ma tu innowacji czy diametralnych zmian jednak po co zmieniać coś, co jest dobre. Komiks Magowie tom 2: Eragan to kolejna propozycja komiksowa dla fanów Świata Akwilonu. Co prawda w mojej ocenie nieco słabsza niż inne tomy jednak nadal interesująco. Czy zobaczymy dalsze losy Eragana? Cóż ciężko powiedzieć ze względu na specyfikę tego projektu komiksowego.

Ocena: 6/10

Magowie tom 2: Eragan recenzja

  • Tytuł: Świat Akwilonu. Magowie tom 2: Eragan
  • Scenariusz: Nicolas Jarry
  • Rysunki: Stéphane Créty
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 24.04.2024
  • Liczba stron: 56
  • Cena: 34,99 zł