fbpx

Szpiegomania Podwójny Przekręt – Opowieść Komiksowa

Kolejna propozycja dla fanów bohaterów z Kaczogrodu. Opowieść komiksowa zatytułowana Szpiegomania Podwójny Przekręt to tym razem pozycja dla dziewczynek. Nietypowa opowieść w klimatach tajnych agentów o Myszce Minnie i kaczce Daisy. To wszystko za sprawą wydawnictwa Egmont, które od maja działa razem z HarperCollins Polska. Jak się możemy domyślać to dopiero początek młodzieżowych opowieści komiksowych. Strachosfera Koszmarna Formuła to historia z dreszczykiem, a jak wypada Szpiegomania Podwójny Przekręt? Czy jest to historia na miarę agenta 007 w Kaczogrodzie? Przekonacie się już za chwilę!

Myszka Minnie i kaczka Daisy rozpoczynają właśnie studia na Uniwersytecie Kalisoty! Wkrótce okaże się, że nowe otoczenie, obiecujące znajomości i ekscytujące perspektywy związane z nauką to dopiero początek wyzwań, przed którymi staną przyjaciółki. Czy Minnie dowie się, co takiego ukrywa Daisy? Jak się zakończy tajemnicza misja, w którą zaangażują się dziewczyny? Kto okaże się czarnym charakterem?

Szpiegomania – książka czy komiks?

Czym tak naprawdę jest opowieść komiksowa? W tym przypadku jest to połączenie obu popularnych form. Czyli jest to po części książka jak i komiks. Proporcje rozkładają się bardzo różnie. W przypadku Strachosfery autorzy nie odnaleźli się w tej formie. Natomiast Szpiegomania Podwójny Przekręt to dobry przykład jak można zbalansować komiks i książkę. Fabuła jest skierowana głównie do dziewczynek, ponieważ głównymi bohaterkami są dwie najbardziej znane dziewczyny z Kaczogrodu. Minnie i Daisy stają się młodymi agentkami, które łamią szyfry, szpiegują i rozwiązują tajemnicze zagadki. W tym komiksie czy też książce nic nie jest oczywiste. Tak jak w przypadku kryminałów czy też filmów z agentem 007. Jest tajemniczo, mamy tu wartką akcję i z rozdziału na rozdział zastanawiamy się, czy nasz tok myślenia jest poprawny. A może jednak agentki są szkolone na szpiegów, a szpiedzy to agenci?

Szpiegomania Podwójny Przekręt recenzja

Warto pamiętać, że historia jest skierowana do 8-12 latków, ale młodsi czytelniczy czy też czytelniczki będą zadowoleni. To, co jest bardzo dobrze przemyślane to forma narracji. Każda z bohaterek ma przypisany swój kolor i ważne wypowiedzi są właśnie tak zaznaczane. Dzięki takiemu wyróżnieniu ułatwia to czytanie zwłaszcza w przypadku tych młodszych odbiorców. Ponieważ jest to opowieść komiksowa ważne są również rysunki. Odpowiada za nie Kawaii Creative Studio, które również ilustrowało adaptacje poszczególnych epizodów Gwiezdnych Wojen. Zdecydowanie widać tu klimaty mangowe, ale w tym przypadku zupełnie to nie przeszkadza.

Na koniec mała niespodzianka! W dniach 17-24 czerwca, przy zakupie dowolnej książki z serii „Opowieść komiksowa” i wpisaniu kodu: „kaczki”, otrzymacie dodatkowo 7% rabatu na cały koszyk. Oczywiście w sklepie internetowym Wydawnictwa Egmont.

Ocena: 9/10

Szpiegomania Podwójny Przekręt okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Szpiegomania – Podwójny Przekręt. Opowieść komiksowa
  • Scenariusz: Jen Petro-Roy
  • Rysunki: Kawaii Creative Studio
  • Tłumaczenie: Regina Mościcka
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 17.06.2020 r.
  • Liczba stron: 224
  • Cena: 32,99 zł