fbpx

The Wicked + The Divine tom 2 – Fandemonium

Przyszedł czas, aby sięgnąć po The Wicked + The Divine tom 2 pod tytułem „Fandemonium”. Stworzona przez Kierona Gillena i narysowana przez Jamie McKelvie opowieść niestety po raz drugi rozczarowuje. Jest to kontynuacja przygód Laury w świecie niekonwencjonalnych bogów. Pomimo rozwinięcia postaci, którym autor nadał tym razem  trochę więcej charakteru w dalszym ciągu nie porywa. Ale skupmy się na faktach czy warto sięgnąć po ten komiks.

O czym jest The Wicked + The Divine tom 2 – Fandemomonium ?

Tytułem wstępu przypomnijmy, że fabuła komiksu opowiada nam historie znanych bogów. Na początku XXI wieku, wcieli się w role gwiazd muzyki popularnej. Laura kontynuuje swoje śledztwo w sprawie śmierci Lucyfera snując się od imprezy do imprezy. Próbując zdobyć kolejne informacje, które mają ją doprowadzić do jej rozwiązania. Niestety z każdą kolejna przeczytaną stroną przekonujemy się o tym, że marny z niej detektyw. Zdecydowanie daleko jej do Sherlocka Holmesa czy małoletnich detektywów z cyklu Czwórka z Baker Street. Zdobyte przez nią informacje wynikają bardziej z przypadku niż dociekliwej analizy. Czy chociażby w formie błyskotliwych dialogów, w wyniku których poznałaby kolejne fakty. I pomimo dość zaskakującego zakończenia, które daje odrobinę nadziei na bardziej żywe rozwinięcie akcji w tomie trzecim, ten tom czyta się z bardzo umiarkowanymi odczuciami.

The Wicked + The Divine tom 2 komiks

Podsumowując The Wicked + The Divine tom 2 tak jak wspomniałem na samym wstępie bardzo mnie rozczarował. Powielanie schematów, totalny brak dynamiki w narracji i miałkie, wręcz infantylne dialogi przywołują skojarzenia z brazylijską telenowelą. Całość sytuacji w niewielkim stopniu ratuje pogłębienie charakteru postaci oraz rozbudowanie zależności pomiędzy nimi. Na plus zaliczyć można jeszcze poprawę kompozycji plansz, które są bardziej dynamiczne i przyjemne dla oka. W tym aspekcie Jamie McKelvie się poprawił. Ale niestety to wciąż za mało, aby dać komiksowi większą ocenę niż mocne trzy. I chyba tylko dzięki zakończeniu dam jeszcze szansę temu cyklowi i sięgnę do niego po raz trzeci.

Ocena: 3/10

The Wicked + The Divine tom 2 recenzja
  • Tytuł: The Wicked + The Divine – Fandemonium
  • Scenariusz: Kieron Gillen
  • Ilustracje: Jamie McKelvie
  • Tłumaczenie: Piotr Czarnota
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 07.08.2018 r.
  • Liczba stron: 192
  • Cena: 75,00 zł