fbpx
Marvel ComicsNa Ekranie

X-Men ’97 – oficjalny zwiastun serialu animowanego Marvela!

Mamy to! X-Men ’97 – oficjalny zwiastun jest już dostępny w sieci. I muszę powiedzieć, że jest to naprawdę coś, na co będzie warto czekać. X-Men ’97 to nowy serial animowany Marvela, który będzie miał swoją premierę już 23 marca 2024 roku. Oczywiście na platformie Disney+. Obecnie został zaprezentowany nie tylko zwiastun nadchodzącej animacji, ale również plakat promocyjny.

Nie ma co ukrywać, że wiele osób czekało na tę informacje jak i sam serial. Zwłaszcza jeżeli w młodzieńczych latach oglądaliście X-Men: Animeted Series. Dlaczego? Otóż nowa produkcja jest wzorowana stylem na tym kultowym serialu. Za sterami projektu zasiada Beau DeMayo, znanych z animacji Wiedźmin: Zmora Wilka. Jeżeli chodzi o inne osoby odpowiedzialne ze X-Men ’97 to Jake Castorena zajmuje się reżyserią. Bardzo dobrą wiadomością jest wciągnięcie w projekt oryginalnych twórców z lat 90 w roli konsultantów. Tym samym włodarze Marvela mogą w ten sposób wprowadzić mutantów do MCU lub sprawdzić, czy ta droga jest odpowiednia.

O czym będzie X-Men ’97?

Akcja serialu X-Men ’97 będzie rozgrywać się po finale kultowej animacji X-Men: Animated Series. Dla przypomnienia na samym końcu cesarzowa Imperium Shi’ar Lilandra zabiera swojego ukochanego Charlesa Xawiera w kosmos. Został on śmiertelnie ranny, a Lilandra ma możliwość jego uleczenia. Showrunner Deau DeMayo potwierdził, że głównymi postaciami w nowej animacji będą Cyclops i Storm. Jednak nie zabraknie również Wolverine’a, Gambita, Rogue, czy Magneto. Premiera animacji już 23 marca na Disney+. Osobiście nie mogę się już doczekać.