fbpx

Yakari Tajemnica Małego Pioruna

Czy znacie małego Indianina imieniem Yakari? Ten malec ma już na swoim koncie liczne przygody, a najnowszy tom nosi tytuł Yakari Tajemnica Małego Pioruna. Tym razem akcja całego albumu skupia się na biało-czarnym mustangu, który jest najlepszym przyjacielem tytułowego bohatera. Czy to tylko komiks dla dzieci, czy może starszy czytelnik też da radę wciągnąć się w galopującą opowieść?

Yakari codziennie szaleje ze swoim najlepszym przyjacielem mustangiem Małym Piorunem. Pewnego ranka po przebudzeniu się podąża do swojego rumaka, okazuje się, że on zniknął. Wierzchowiec Yakariego usłyszał tajemniczy zew. Jak się okazuje nie on jeden, ponieważ mustangi z całej Wielkiej Równiny zostały wezwane przez tajemniczego Ducha Koni. Muszą one przystąpić do niebezpiecznych zmagań i przejść ciężkie próby odwagi. Czemu te próby mają służyć? Czy Mały Piorun im podoła i wyjdzie z nich bez szwanku? No i najważniejsze pytanie, czy Yakari odnajdzie swojego najlepszego przyjaciela? 

Yakari Tajemnica małego pioruna to zdecydowanie komiks dla dzieci.

Dziki Zachód kojarzy się przede wszystkim z przygodami samotnego kowboja Lucky Lukea. Jednak jest jeszcze jeden bohater, który skierowany jest do młodszego czytelnika. Yakari to zdecydowanie komiks dla dzieci, który przekazuje bardzo mądre i uniwersalne treści. Cykl stworzyli pod koniec lat 60 dwaj Szwajcarzy  Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). W ich wykonaniu słynny Dziki Zachód ma dziecięce oblicze. W albumie Yakari Tajemnica Małego Pioruna historia jest według mnie troszeczkę mroczniejsza. Zwłaszcza próby, którym musi stawić czoła Mały Piorun. To on tak naprawdę jest tym razem głównym bohaterem. Yakari jest odsunięty troszeczkę na dalszy plan. Jednak nie odpuszcza i szuka swojego przyjaciela. Komiks pokazuje na każdym kroku jak silna jest przyjaźń i więź pomiędzy bohaterami.

yakari tom 6 tajemnica małego pioruna

Komiks Yakari Tajemnica Małego Pioruna jest narysowany przepiękną kreską. Ma on swój niepowtarzalny bardzo sympatyczny klimat, który jest unikatowy dla przygód Yakariego. Przypominam on trochę małego jaskiniowca Goliata (w Polsce wydawany w latach 90-91). Jest to komiks skierowany głównie do dzieci, jednak ci starsi również będą się przy nim dobrze bawić. Osobiście z miłą chęcią sięgam nie tylko po ten album, ale i po inne przygody Yakariego i Małego Pioruna razem z moim synem. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 7/10

yakari tajemnica małego pioruna

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari Tajemnica Małego Pioruna tom 6
  • Scenariusz: Job (André Jobin)
  • Rysunki: Derib (Claude de Ribaupierre)
  • Tłumaczenie: Marta Musierowicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 22.01.2020
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 19,99 zł