fbpx

Yakari tom 9 – Więźniowie Wyspy

Komiks Yakari to jeden z lepszych komiksów dla dzieci, jakie obecnie można znaleźć na naszym rynku. Pomimo swoich lat Yakari razem ze swoimi przyjaciółmi bawi i uczy kolejne pokolenia. Wszystko to za sprawą autorów a są nimi Job i Derib. Komiks Yakari to mądra opowieść o przyjaźni, która przekazuje uniwersalne wartości w bardzo przystępny sposób. Jak jest komiksu Yakari tom 9? Czy Więźniowie Wysypy to równie dobry komiks co poprzednie tomy? Co tym razem przydarzy się Yakariemu, Tęczy i Małemu Piorunowi? Przekonacie się już za chwilę.

Dziewiąta część opowieści o małym Indianinie, który zawsze pomaga swoim zwierzęcym przyjaciołom. Yakari, Tęcza i Mały Piorun wyruszają na wycieczkę. Gdy docierają na malowniczy półwysep, zaskakuje ich długotrwała ulewa, po której przychodzi powódź. Uwięzieni na małym skrawku suchego lądu bohaterowie nie wiedzą, jak wrócić do domu. Wtedy poznają rodzinę miłych zwierząt uciekających przed krwiożerczym wrogiem. Trójka przyjaciół postanawia im pomóc i stanąć do walki z podstępnym nieprzyjacielem. Czy Yakariemu i jego towarzyszom uda się pokonać nieznającego litości prześladowcę, a potem bezpiecznie wrócić do wioski?

O czym jest komiks Yakari tom 9?

Tym razem nasi bohaterowie wpadają w tarapaty podczas wspólnej wycieczki. Niewinną wyprawę przerywa deszcz, a w zasadzie ulewa, która odcina drogę powrotną naszym bohaterem. Yakari wraz z Tęczą i Małym Piorunem poznają sympatyczną rodzinę łasi. Niestety ich synek podczas ucieczki przed burzą miał wypadek. Na jego raciczkę spadło drzewo i nie może się ruszyć. Yakari razem z przyjaciółmi postanawiają pomóc małemu łosiowi nie tylko wydostać się z pułapki, ale również wrócić do zdrowia. Jak zwykle w przypadku komiksu Yakari pojawiają się nowi zwierzęcy bohaterowie i problem do rozwiązania. Dzięki swojej empatii i wrodzonej chęci do pomocy Yakari wraz z przyjaciółmi rozwiązują problem, jaki stawia przed nimi los. Job w komiksie Yakari tom 9 – Więźniowie Wyspy wprowadza również zagrożenie ze strony drapieżnika. W tym przypadku jest to rosomak, który od dawna śledzi rodzinę łosi. Muszę przyznać, że jest on sprytny i przebiegły co jest oczywiście bardzo przerysowane.

Yakari tom 9

Job w prosty sposób pokazuje młodym czytelnikom, że warto pomagać i wspólnymi siłami można pokonać wszystkie przeciwności losu. Oczywiście nie zabrakło również powrotu znanych bohaterów. Mamy tu gościnny występ pewnego bobra, którego znamy z poprzednich tomów przygód małego Indianina. Nasi bohaterowie stają się tytułowymi Więźniami Wyspy przez zupełny przypadek, ale im to nie przeszkadza. Muszą również podjąć ważną decyzję czy opuścić wyspę, czy pomóc nowym przyjaciołom. Job w ten prosty sposób przekazuje uniwersalne wartości i uczy dzieci co jest ważne. Oczywiście warstwa graficzna jest przepiękna. Derib rysuje bardzo charakterystycznie, dobiera świetnie barwy, przez co świat Yakariego jest tak niepowtarzalny. Dodam również, że rosomak może naprawdę przestraszyć młodszych czytelników.

Yakari – komiks dla dzieci?

Czy Yakari jest komiksem tylko dla dzieci? Zdecydowanie nie. Oczywiście jest on skierowany do młodego czytelnika, ale i starsi znajdą tu coś dla siebie. Za każdym razem kiedy sięgam po komiks Yakari wiem, że czeka mnie wspaniała przygoda z piękną oprawą graficzną. Jeżeli jesteś rodzicem to warto dobierać odpowiednie komiksy dla młodego czytelnika. Yakari jest właśnie taką propozycją. Razem z synem niejednokrotnie wracamy do poprzednich tomów takich jak Yakari i Nanabozo, Tajemnica Małego Pioruna czy Yakari i Obcy. Przeżywamy po raz kolejny te same przygody, ale to nie ma znaczenie, bo to naprawdę świetny komiks dla dzieci. Już nie mogę się doczekać kolejnego albumu z przygodami sympatycznego Indianina. A jest na co czekać, bo cały cykl to 40 wspaniałych opowieści.

Ocena: 9/10

Yakari tom 9 - Więźniowie Wyspy

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari tom 9 – Więźniowie Wyspy
  • Scenariusz: Job (André Jobin)
  • Rysunki: Derib (Claude de Ribaupierre)
  • Tłumaczenie: Marta Musierowicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 12.11.2020
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 24,99 zł