fbpx
Komiksy dla dzieciKomiksy EuropejskieRecenzje Komiksów

Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia

Yakari to miły i sympatyczny przedstawiciel Siuksów. Ten mały Indian posiada wspaniały dar. Potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Niczym znany z literatury doktor Dolittle. Dzięki tym umiejętnościom przytrafiają mu się różne przygody. Czasami ekscytujące, innym razem nieco straszne. Yakari jednak zawsze spieszy na pomoc innym. W przypadku komiksu Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia będzie nieco inaczej. Ponieważ tym razem role zostały odwrócone i to on będzie potrzebować pomocy.

Jak to jest być niedźwiadkiem? Czego trzeba się nauczyć? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na małego misia? Tego wszystkiego dowie się Yakari, gdy dziwnym zrządzeniem losu zacznie żyć w miejscu zupełnie innym niż indiańska wioska… Na szczęście umie myśleć i działać, a poza tym może liczyć na przyjaciół!

O czym jest komiks Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia

Podczas swojej podróży Yakari razem ze swoim wiernym przyjacielem Małym Piorunem natrafiają na niedźwiadka w potrzebie. Jak zwykle Yakari rusza mu na pomoc, jednak nie kończy się to dobrze. Pod ich ciężarem gałąź się łamie i zarówno mały indianin jak i niedźwiedź wpadają do rwącej rzeki. Z opresji ratuje go mama niedźwiedzica, która twierdzi, że jest on jej zaginionym synkiem. Niestety podczas walki o życie w rwącej rzecze nasz główny bohater uderza się w głowę i traci pamięć.

Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia

Cóż muszę przyznać, że pierwszy raz Job serwuje młodym czytelnikom tak drastyczną historię. Nigdy wcześniej Yakari nie miał sytuacji, w której cudem unika śmierci. Oczywiście później wracamy do standardów serwowanych nam przez autora w cyklu Yakari. Nadopiekuńcza mama niedźwiedź traktuje swojego ludzkiego synka zdecydowanie z byt mocną troską. Przez co autor pokazuje, że takie zachowanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Niby uczy się wszystkiego, co prawdziwy niedźwiedź potrzebuje w życiu, jednak wyrwanie się z ramion mamy niedźwiedzicy nie jest takie proste. Na szczęście są przyjaciele, na których Yakari zawsze może liczyć.

Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia to zdecydowanie kolejny świetny komiks dla dzieci. Pokazuje jak nieporozumienie rodzica z dzieckiem może doprowadzić do niemiłych sytuacji. W tym nawet ucieczki z domu. A to może doprowadzić do tragedii. Job w moim odczuciu dość mocno rozpoczął ten album co jest niepodane do poprzednich historii cyklu, ale w całości wypada bardzo dobrze. Jak w każdym albumie z cyklu Yakari dostajemy tu lekcje zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sam komiks to również świetne oprawa graficzna zwłaszcza w przypadku młodszych czytelników. Mnie Yakari porwał od samego początku, dlatego z czystym sumieniem polecam te komiksy. Zwłaszcza jeżeli chcecie wprowadzić dzieci w tę piękną pasję.

Ocena: 9/10

Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari tom 15: Rzeka zapomnienia
  • Scenariusz: Job
  • Rysunki: Derib
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 12.04.2023
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 29,99 zł

Dodaj komentarz