All-New Wolverine: II Wojna Domowa

Przyszedł czas na kolejny tom przygód X-23, która przybrała pseudonim swojego ojca. All-New Wolverine: II Wojna Domowa to kontynuacja nowej opowieści o uhoronowaniu bohatera, jakim jest Wolverine, a dodatkowo wiąże się o z wydarzeniami II Wojny Domowej. Jak wpływają te wydarzenia na Laure i czy drugi tom serii jest dalej na wysokim poziomie? Przekonacie się czytając poniższą recenzje!

Po starciu z korporacją Alchemax Laura i Gabby muszą poukładać swoje życie na nowo. X-23 nie zamierza być mentorem, ponieważ boi się, że będzie popełniać takie same błędy jak Logan. Dodatkowo pojawiają się niespodziewani goście, którzy nie przynoszą dobrych wiadomości. Laura i Gabby muszą stawić również czoła wojnie domowej wśród superbohaterów. Do tego wszystkiego czeka je starcie ze Staruszkiem Loganem, czyli Wolverine’em z mrocznego świata.

Wolverine i II Wojna Domowa

Niestety, ale w przypadku wydawnictwa Marvel duże wydarzenia mają wpływ na większość serii komiksowych. Tak tej jest w przypadku All-New Wolverine: II Wojna Domowa. Już sam tytuł dokładnie nam mówi, że ten komiks rozgrywa się podczas konfliktu bohaterów. Oczywiście to nie wszystko. Australijski scenarzysta Tom Taylor stara się podejść luźno do tego tematu. W pierwszej historii nowa Wolverine wyrusza razem ze Squirrel Girl na poszukiwania wiewiórki. OK, ta opowieść jest nasycona dużą dawką humoru, ale jest niestety denna. Tak naprawdę nic nie wnosi, Laura ma sobie tylko uświadomić, żeby nie zachowywała się jak jej mentor Logan.

All-New Wolverine: II Wojna Domowa

Druga część komiksu dotyczy wydarzeń związanych z II Wojną Domową. Przepowiednie Ulyssesa dosięgają również Staruszka Logana i jego klony. Okazuje się bowiem, że zabije on Gabby. Rodzinne chwile całej trójki przerywa Kapitan Ameryka i zgraja agentów S.H.I.E.L.D. Wiadomo, że pojmanie człowieka, który za dawnych czasów nosił przydomek Wolverine, nie jest łatwe. All-New Wolverine II Wojna Domowa wątek wizji nowego członka Inhumans jest tak naprawdę wciśnięty na siłę. Tom Taylor pokazuje przebłyski z przeszłości Staruszka Logana, ale to zdecydowanie za mało, aby wywołało jakieś emocje. Zwłaszcza że Gabby staje się obecnie najlepszym punktem tej serii. Jest bardzo zabawna, zdeterminowana i pełna radości, co w mrocznym życiu X-23 jest nowością. Mam nadzieję, że Tom Taylor jeszcze nas zaskoczy za sprawą tej bohaterki.

All-New Wolverine czy warto ?

Pierwszy tom All-New Wolverine był bardzo dobry, dlatego można było żywić duże nadzieję w związku z kolejnym tomem. Tu jednak lekkie rozczarowanie, a to wszystko za sprawą II Wojny Domowej, która naprawdę nie jest genialnym wydarzeniem. Na szczęście udało się to jakoś sensownie wpasować, pomimo że tak naprawdę pretekst do wydarzeń jest błahy i zdecydowanie mógłby być inny. Opowieść jest pełna zabawnych tekstów i sytuacji, co zdecydowanie wpływa na plus. Miejmy jednak nadzieję, że Tom Taylor w kolejnym tomie powróci na właściwe tory serii i znów dostaniemy dobre przygody nowej Wolverine.

Ocena: 6/10

all-new wolverine

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: All New Wolverine II wojna domowa
  • Scenariusz: Tom Taylor
  • Rysunki: Ig Guara, Marcio Takara
  • Tłumaczenie: Weronika Sztorc
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 17.07.2019 r.
  • Liczba stron: 144
  • Cena: 39,99 zł