fbpx

Amazing Spider-Man Demonstracja Siły tom 3

Trzeci tom przygód przyjaznego pająka z sąsiedztwa trafił w moje ręce. Szczerze mówiąc po poprzednich słabych dwóch tomach miałem już tego nie robić, ale Amazing Spider-Man Demonstracja Siły ma tendencję wzrostową. A do przygód Spider-Mana mam pewnego rodzaju sentyment, więc wziąłem i przeczytałem. I jestem zadowolony, zwłaszczazwłaszcza że pojawia się tu Tony Stark i MJ.

Od pewnego czasu coraz mniej spotyka się superłotrów na ulicach Nowego Jorku. To wszystko za sprawą nowego, specjalnego więzienia o nazwie Piwnica. Problem zaczyna się pojawiać, kiedy w dziwnych okolicznościach znikają również superbohaterowie. Na początku wydaje się to być przypadkiem, jednak po pewnym czasie okazuje się, że jest to przemyślany plan. Nowy bohater Regent wdraża swój złowrogi plan, aby za jednym zamachem pozbyć się Avengers, Spider-Mana, Irona Mana oraz wszystkich posiadających supermoce. Parker i Star muszą odłożyć swoje animozje na bok, aby wspólnie zmierzyć się z Regentem i po raz kolejny uratować świat.

Spider-Man i Iron Man Team Up

W trzecim tomie Spider-Man Demonstracja Siły historia startuje tak naprawdę od punktu zero. W poprzednim tomie Spider-Man Mroczne Królestwo, główny bohater pozbył się organizacji Zodiak, która była głównym kołem napędowym dwóch pierwszych tomów. Tam też pojawił się na chwilę Regent, czyli główny zły tego tomu. Muszę przyznać, że pomysł na tego złola, jak określani są tu przeciwnicy jest całkiem interesujący. Dzięki specjalnemu kostiumowi może korzystać z mocy i umiejętności schwytanych przeciwników.

Brawo, świetny plan, tylko po raz kolejny Dan Slott rozwiązuje problem bardzo płytko i linearnie. Jak to mówią „Dobrze żarło, ale się skończyło”. Zdecydowanie na plus tego tomu jest zestawienia Parkera i Starka. Aż się prosiło, aby ten motyw pojawił się od samego początku serii, zwłaszcza, że Peter Parker jest w tej serii niejako biedniejszą wersją Tonego Starka. Na domiar złego pojawia się MJ Watson, która pracuje dla Starka. O tym można więcej przeczytać w komiksie – Niezwyciężony Iron Man.

Spider-Man Recenzja

Dan Slott bardzo dobrze prowadzi konflikt Stark kontra Parker. Ich relacja jest kąśliwa, a każdy z nich chce być tym najlepszym. Tony Stark okazuje się wielkim bucem, którym był wiele, wiele lat temu. Kolejny plus to MJ, która jest pomiędzy młotem, a kowadłem ponieważ z każdym z bohaterów bardzo dużo ją łączy. Tak naprawdę komiks czyta się przyjemnie i bardziej podobały mi się relacje pomiędzy bohaterami niż walka z głównym przeciwnikiem.

Za rysunki w komiksie Amazing Spider-Man Demonstracja Siły odpowiada tak jak poprzednio Giuseppe Camuncoli. I tak jak pisałem we wcześniejszych recenzjach, styl włoskiego rysownika bardzo mi pasuje do przygód Spidera. Bohaterowie nie są zbyt atletyczni, co widać chociażby po brzuchu Regenta, a mimika jest nieco kreskówkowa. O to właśnie chodzi, bo Spider-Man jest skierowany nadal do nastolatków i traktowany jest jako komiks rozrywkowy.

Nie tylko Spider-Man

W polskim wydaniu, za które odpowiada Egmont, dostajemy nie tylko kolejny tom serii Amazing Spider-Man Globalna Sieć. Tym razem jako uzupełnienie mamy retro komiks wydany w 1964 roku, który opowiada o Mary Jane Watson, która została porwana przez Smythe’a. Podejrzewa on, że to właśnie MJ kryje się pod maską pająka. Nie zabrakło oczywiście zapowiedzi kolejngo tomu jak również reklamy innych tomów serii.

Muszę przyznać, że Amazing Spider-Man Demonstracja Siły pozytywnie mnie zaskoczył. Jest to zdecydowanie lepszy komiks od poprzednich dwóch tomów. Ciekawa akcja z nowym wrogiem, interesujące tarcia w relacjach pomiędzy bohaterami i niespodziewane powroty. Tak, takiego Spider-Mana lubię czytać i jestem bradzo ciekaw co przygotował dla nas Dan Slott w kolejnym tomie. Jeżeli jesteś fanem Spider-Man lub Iron Mana to wiadomo, że musisz przeczytać ten komiks. W innym wypadku warto się zastanowić i może poczekać na kolejne tomy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Ocena: 7/10

Spider-Man Demonstracja Siły Recenzja

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Demonstracja Siły. Tom 3
  • Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage
  • Rysunki: Giuseppe Camuncoli
  • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 19.06.2019 r.
  • Liczba stron: 132
  • Cena: 39,99 zł