fbpx

Hrabstwo Harrow Tom 4 – Rodzina

Świeżo po lekturze trzeciego tomu zabrała się za kolejną część opowieści grozy z cyklu Hrabstwo Harrow. Muszę przyznać, że i tym razem się nie zawiodłem. Hrabstwo Harrow Tom 4 – Rodzina to prawdziwa historia rodem z koszmaru, która w porównaniu do trzech poprzednich tomów jest jak do tej pory najbardziej straszna. Zaś fabuła to kontynuacji przygód Emmy. Wkracza ona w kolejny etap, który tym razem rzuci nam trochę światła na historię naszej głównej bohaterki. Ale do rzeczy.

Hrabstwo Harrow Tom 4 – Rodzina zawierającym tak jak poprzednie części cztery opowieści wydane pierwotnie w zeszytach nr 13-16. Napisany przez utalentowanego scenarzystę Cullen’a Bunn i narysowane tym razem w całości przez Tylera Crook. W związku, z czym dostajemy przepięknie narysowana i opowiedzianą historię, która jak do tej pory najbardziej przypadła mi do gustu. Chociaż muszę przyznać, że Hrabstwo Harrow Tom 3 – Węże jak do tej pory było na pierwszym miejscu w moim rankingu. Ale skupmy jak zwykle krótko i zwięźle na fabule.

O czym jest Hrabstwo Harrow Tom 4?

Pierwsza część zaczynająca się dosyć sielankowo od przygód chłopca, który gubi się na polu kukurydzy. Brzmi znajomo? Na jego poszukiwanie wyruszają znane z poprzednich części przyjaciółki Bernice z Emmy. Wtedy opowieść zaczyna zmieniać się nam w rasowy horror z udziałem przerażających strachów na wróble oraz pojawiającym się w finale nieznajomym. W drugiej i trzeciej odsłonie poznajemy niespodziewanie plejadę dziwnych osobistości podających się za rodzinne Emmy. W tym momencie dostajemy dwutorową narrację. Z jednej strony historię matki naszej głównej bohaterki, a z drugiej poznajemy poszczególnych członków rodziny.

Hrabstwo Harrow Tom 4

Czwarta, a zarazem finałowa część zmierza w kierunku unicestwienia Hrabstwa Harrow. Dochodzi do buntu naszej młodej wieźmy, która okazując swoją moc ratuje nie tylko swój świat, ale przede wszystkim swoich przyjaciół. Nie zabraknie również znanego nam z poprzednich tomów Bezskórego chłopca, który nareszcie pokaże do czego tak naprawdę jest zdolny. I tutaj może skończę opis fabuły, aby zostawić trochę niedosytu przed lekturą.

Hrabstwo Harrow Tom 4 recenzja

W komiks Hrabstwo Harrow Tom 4 – Rodzina dostajemy bardzo dobrze, a moim zdaniem wręcz rewelacyjnie opowiedzianą historię grozy. Jak do tej pory najbardziej mroczna i krwawą w dotychczasowym świecie Hrabstwa Harrow. Nie jest przy tym brutalna i zdecydowanie trzyma czytelnika w napięciu. Całość przepięknie narysowana i znakomicie opowiedziana po prostu zachęca do lektury. Każdy, kto czytał poprzednie tomy będzie usatysfakcjonowany, zwłaszcza, że fabuła może zaskoczyć fanów tej serii. To po prostu trzeba przeczytać. Sam z niecierpliwością czekam na kolejny już piąty tom tej mrocznej i pełnej grozy opowieści.

Ocena: 10/10

Hrabstwo Harrow Tom 4 - Rodzina
  • Tytuł: Hrabstwo Harrow Tom 4 – Rodzina
  • Scenariusz: Cullen Bunn
  • Rysunki: Tyler Crook
  • Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 11.02.2018 r.
  • Liczba stron: 120
  • Cena: 55,00 zł