fbpx
Marvel ComicsRecenzje Komiksów

Jessica Jones tom 2 – Sekrety Marii Hill

Kolejny komiks o prywatnej detektyw trafił w moje ręce. Jessica Jones tom 2 zabiera nas ponownie w mroczny świat tytułowej pani detektyw. Po dość przyzwoitej pierwszej części, w której poznajemy kulisy prowadzonego przez nią śledztwa. Oraz tajemnicy związanej z jej pobytem w więzieniu przyszedł czas na kolejny tom opowieści. W części drugiej pod tytułem „Sekrety Marii Hill” trafia jej się kolejna nie mniej zawiła sprawa. Czy duet scenarzysty Briana Michaele Bendisa i rysownika Michaela Gaydos’a utrzymał poziom? Czy tak jak poprzednio rozczaruje? Sprawdźmy.

Od ostatniej sprawy nie minęło zbyt dużo czasu. Kiedy do drzwi agencji Alias puka była szefowa SHIELD możemy spodziewać się, że przed Jessicą Jones stanie nowe niebezpieczne zadanie. Okazuje się, że ktoś chce ją zamordować. Pani detektyw ma ustalić kto stoi za tym zleceniem. Jak zawsze sprawa komplikuje się nie tylko z powodu powierzonego jej zlecenia, ale jej zagmatwanego życia prywatnego. Znowu dają o sobie znać znane z tomu pierwszego trudne relacje z jej mężem Luke’m Cagem. Jessica oprócz trudom związanym z prowadzeniem śledztwa będzie musiała spróbować wyprostować swoje problemy osobiste.

O czym jest Jessica Jones tom 2?

Akcja momentami staje się bardzo dynamiczna, w końcu śledztwo związane jest z szefową agencji SHIELD. Co prawda Brian Michael Bendis stara się z wyczuciem stopniować nam napięcie. Co w połączeniu z prywatnymi rozterkami Jessici Jones prowadzi nas do nieoczekiwanego zakończenia. Ale to w końcu komiks łączący w sobie kilka gatunków. Zaczynając od kryminału, poprzez sensację, superbohaterów aż po wątki typowo obyczajowe. I trzeba przyznać, że taki miks nawet się sprawdza i jest to jedna z charakterystycznych cech tego komiksu.

Jessica Jones tom 2

Reasumując „Sekrety Marii Hill” trochę obniżył lotu w stosunku do Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona. Niby wszystko jest. Akcja, ciekawa intryga a mimo to całość historii mnie jakoś nie porywa. Graficznie komiks pozostaje bez zmian, czyli tak jak wspominałem przy okazji recenzji „Wyzwolonej!”. Po prostu ten styl graficzny Michaela Gaydosa zupełnie mi tu nie pasuje. Co do reszty nie będę się czepiał, ale nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu czuję się lekko rozczarowany. Jednak poczekam na tom trzeci z nadzieją, że ta opowieść mnie jeszcze zaskoczy. 

Ocena: 5/10

Jessica Jones tom 2 okładka
  • Tytuł: Jessica Jones tom 2 – Sekrety Marii Hill
  • Scenariusz: Brian Michael Bendis
  • Ilustracje: Michael Gaydos
  • Tłumaczenie: Marek Starosta
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 29.07.2019 r.
  • Liczba stron: 144
  • Cena: 59,00 zł