fbpx

Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona!

Tom pierwszy z cyklu przygód Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona! przedstawia nam losy głównej bohaterki, znanej z cyklu Alias. Prywatnej detektyw, oraz byłej członkini Defenders. Autorem scenariusza jest utytułowany Braian Michael Bendis, a ilustracje do komiksu popełnił Michael Gaydos. Marvel serwuje nam po ponad dekadzie nieobecności powrót Jessicy na karty komiksów, niestety moim zdaniem nie do końca udany. Chociaż początek był bardzo obiecujący, gdy z cała opowieść rozpoczyna się naprawdę intrygująco. Niestety po obiecującym początku przyszło lekkie rozczarowanie.

Komiks Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona! rozpoczyna się w momencie kiedy główna bohaterka wychodzi z więzienia. Zostajemy wrzuceni w środek opowieści, która dość sennie i ospale prowadzi nas karta po karcie w kierunku rozwiązania. Pani detektyw jest od pewnego czasu po ślubie z Luke’m Cagem czego owocem jest ich córeczka.  I ten w sumie poboczny wątek, który przewija się co pewien czas w całej historii. Oparty na dość napiętej sytuacji związanej z ich wspólnym dzieckiem oraz relacjami pomiędzy współmałżonkami wprowadza nowe spojrzenie na naszych bohaterów. Lecz głównym wątkiem jest śledztwo, które Jessica Jones prowadzi w sprawie dziwnego zachowania męża jej klientki. 

O czym jest Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona! ?

Akcja komiksu dzieje się po wydarzeniach przedstawionych w „Tajnych Wojnach” gdzie mamy już tylko jedną Ziemię. Śledztwo ujawnia coraz więcej szczegółów wciągających główną bohaterkę. Sploty wydarzeń z czasem zaczynają wyjaśniać nam, dlaczego Jessica trafiła do więzienia. W międzyczasie, bo jak że by inaczej pojawia się morderstwo. Nie będę zdradzał wszystkich szczegółów, ponieważ nie chcę psuć Wam lektury tego komiksu. Najlepiej będzie jak sami po niego sięgniecie.

Jessica Jones tom 1 recenzja

Reasumując Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona! to całkiem przyzwoity komiks, który jednak w całości mnie lekko rozczarował. Dość ospale prowadzona akcja rozpoczynająca się od środka ze średniej jakości dialogami i tymi koszmarnymi rysunkami. Chociaż mogą one co poniektórym przypaść do gustu swoją szarością i przyziemnością. Jednak u mnie odniosły odwrotny skutek. Najmocniejszą stroną komiksu jest wątek opowieści dotyczący stosunków panujących pomiędzy Jessica i jej mężem. Ukazanie superbohaterów z innej tej bardziej ludzkiej strony z ich problemami rodzinnymi czy finansowymi jest moim zdaniem bardzo trafiony. Niestety ujecie go w tej stylistyce graficznej trochę psuje mi cały efekt. 

Podsumowują „Wyzwolona!” jest całkiem przyzwoitą opowieścią, która przypadnie wielu osobą do gustu. Dla mnie osobiście największym minusem jest oprawa graficzna, która jakoś mi nie pasuje do tego rodzaju opowieści. Ale końcową oceną pozostawiam czytelnikowi, który po przeczytaniu sam zdecyduje czy mu się ten komiks podobał, czy nie. Ja tymczasem sięgam po drugi tom z nadzieją, że utrzyma on przynajmniej ten sam poziom co pierwszy. 

Ocena: 6/10

Jessica Jones tom 1
  • Tytuł: Jessica Jones tom 1 – Wyzwolona!
  • Scenariusz: Brian Michael Bendis
  • Ilustracje: Michael Gaydos
  • Tłumaczenie: Marek Starosta
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 18.12.2018 r.
  • Liczba stron: 144
  • Cena: 59,00 zł