fbpx

Pozytywka tom 4: Zagadkowe zniknięcie

Nie trzeba było zbyt długo czekać, aby po raz kolejny wyruszyć z Nolą do Pandorii. W poprzednim tomie dostaliśmy dość zaskakujące zdarzenia i odsłonięto przed nami kolejne karty z przeszłości. Jak zatem będzie w komiksie Pozytywka tom 4: Zagadkowe zniknięcie? Czy tym razem autorzy znów nas zaskoczą? Cóż mam taką nadzieję, ponieważ z każdym tomem tej serii chcę zdecydowanie więcej. Zatem zapnijcie pasy, bo wyruszamy do magicznego świata.

Czwarty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Dziewczynka znajduje wśród rzeczy mamy tajemniczy klucz. Domyśla się, że jego zagadkę zdoła wyjaśnić tylko w Pandorii. Od razu wplątuje się w sprawę dotyczącą złamania jednego z tamtejszych praw. Wraz z przyjaciółmi wpada w kłopoty, ale nie waha się stanąć w obronie istot pragnących po prostu miłości. Czy odwaga Noli wystarczy, aby zmieniono niesprawiedliwe prawo?

O czym jest komiks Pozytywka tom 4: Zagadkowe zniknięcie?

Nola po raz kolejny trafia do Pandorii, gdzie chce dowiedzieć się czegoś na temat tajemniczego klucza, który przez przypadek odnalazła. Najlepszym źródłem informacji będą Andrea i Igor. Niestety okazuje się, że raczej nie udzielą oni informacji a wciągną naszą bohaterkę w kolejną przygodę. Są oni świadkami aresztowania starego znajomego – Ośmiornicznika, który pomógł im w ich pierwszej przygodzie. Później spotykają dziewczynę Willow, która martwi się o swoją nauczycielkę muzyki. Na szczęście nasi bohaterowie mają czas i chętnie wyruszają na poszukiwania zaginionej. Okazuje się jednak, że sytuacja jest poważna, ponieważ w grę wchodzą zakazy, jakimi rządzi się Pandoria.

komiks Pozytywka tom 4: Zagadkowe zniknięcie

Bénédicte Carboneil oraz Jérôm Gillet serwują czytelnikom kolejne niespodzianki i rozwijają swój magiczny świat. Spotykamy tu dobrze nam już znanych bohaterów jak również zupełnie nowe postacie. Dodatkowo autorzy postanowili poruszyć dość trudny temat związany z prawem, jakimi rządzi się Pandoria. Jak się okazuje utrudnia ono życie wielu mieszkańcom. Zakaz kochania kogoś, kogo się chce można śmiało odnieść do naszego świata. Tu jest on przedstawiony w lekki i przyjemny sposób pokazując też racjonalne argumenty, dlaczego takie prawo nie powinno istnieć. Jeżeli chodzi o warstwę graficzną to niezmiennie zachwyca. Piękne jaskrawe kolorowe plansze ukazują magiczną krainę i mienią się swoją wyrazistością. Cały czas odnoszę wrażenie jakbym oglądał dobrze zrealizowany film animowany. A czytając komiks Pozytywka mam niezłą frajdę ze względu na piękne lokacje, wyrazistych bohaterów i dynamiczne kadrowanie.

Komiks Pozytywka nadal trzyma poziom, chociaż liczyłem na poznanie dalszych skrawków przeszłości mamy Noli. W tym przypadku dostajemy okruszek na sam koniec komiksu. A trzeba pamiętać, że w komiksie Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości dużo się działo. Tu akcja trochę zwalnia i idzie na inny tor. Nie oznacza to jednak, że historia jest słaba. Porusza ona zupełnie inne aspekty, które są również bardzo ważne. Zdecydowanie polecam wszystkim fanom cyklu i tak jak oni czekam na kolejny tom.

Ocena: 7/10

Pozytywka tom 4: Zagadkowe zniknięcie okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Pozytywka tom 4: Zagadkowe zniknięcie
  • Scenariusz: Carbone
  • Rysunki: Gijé
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 15.06.2022 r.
  • Liczba stron: 56
  • Cena: 39,99 zł