fbpx

Ptyś i Bill tom 7 – Pamiętnik Billa

Kolejny tom przygód chłopca i jego spaniela trafił w moje ręce. Ptyś i Bill tom 7 – Pamiętnik Billa to kolejny album komiksowy, który jest pełen humoru, zabawnych sytuacji i figli. Niewątpliwie jest to znak rozpoznawczy tej serii, pomimo tego, że Jean Roba jest bardziej znany z cyklu Sprycjan i Fantazjusz. Dla mnie spotkanie z Ptysiem, Billem, Piotrkiem i Karoliną to zawsze nieupomniana przygoda i duża dawka dobrego humoru. Co zatem znajdziemy w tym tomie? Czy warto po niego sięgnąć? Przekonacie się już za chwilę.

Wesołe przygody chłopca Ptysia i jego narwanego psa Billa. Bill i Ptyś starają się być grzeczni, ale nie zawsze im wychodzi. Przecież nie można spokojnie wysiedzieć w domu, gdy przyjemniej jest bawić się w Indian albo w tropienie bandytów? Zdecydowanie lepiej w nocy jest obserwować gwiazdy niż speć grzecznie w swoich łóżkach. A jak to bywa w tym wieku, nie brakuje okazji do robienia psikusów. W szczególności tacie. Nawet wtedy, gdy nasi bohaterowie starają się słuchać rodziców nie do końca im to wychodzi. Pomimo szczerych chęci, bo każda sytuacja jest świetną okazją do dobrej zabawy. Zwłaszcza gdy w głowie kłębią się nieograniczone pokłady wspaniałych pomysłów. 

O czym jest komiks Ptyś i Bill tom 7?

Ptyś i Bill powracają w kolejne odsłonie przygód pisanych i rysowanych przez twórcę serii Jeana Robę. Jest to świetna wiadomość, ponieważ tomy, które były kontynuowane po śmierci ojca serii nie był już tak udane. W komiksie Ptyś i Bill tom 7 – Pamiętnik Billa dostajemy wszystkie części oryginalnego autora. Nasze polskie wydanie to połączenie trzech tomów zatytułowanych: Czarujący spaniel, Pamiętnik Billa, Nieznośny Bill. Jeżeli czytaliście wcześniej przygody Ptysia i Billa wiecie czego można się spodziewać w tym tomie. Jeżeli chcecie pierwszy raz sięgnąć po ten komiks to musicie wiedzieć, że jest to lekka i wciągająca historia z dużą dawką humoru. Krótkie opowieści zamykają się przeważnie na jednej stronie i przypominają znaną i lubianą konwencję komiksowych pasków. Czasami zdarzają się komiksy, które niestety mogą być mniej zrozumiałe dla młodszego czytelnika, ponieważ odnoszą się do sytuacji politycznej czy społecznej. Jednak nie jest ich tak dużo.

Ptyś i Bill tom 7

Ilustracje w jego wykonaniu są znakomite. Typowe dla komiksów europejskich. Cartoonowy klimat ze sporą ilością detali i dużą dawką pastelowych kolorów. W cyklu Komiksy są Super! przeważnie mamy do czynienia z nowościami. Ciekawostką może być właśnie recenzowany Ptyś i Bill, ponieważ komiks powstał w Belgii pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku. I jak widać ma się całkiem dobrze, ponieważ właśnie ta seria doczekała się największej ilości tomów z tych zaprezentowanych w ramach cyklu Komisy są Super! Jeżeli szukacie komiksu lekkiego, przy którym rozboli Was brzuch ze śmiechu to Ptyś i Bill tom 7 – Pamiętnik Billa jest właśnie takim komiksem. Zdecydowanie warto po niego sięgnąć!

Ocena: 7/10

Ptyś i Bill tom 7 okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Ptyś i Bill tom 7 – Pamiętnik Billa
  • Scenariusz: Jean Roba
  • Rysunki: Jean Roba
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 02.09.2020
  • Liczba stron: 144
  • Cena: 39,99 zł