fbpx

STAR WARS: Więzy krwi – Star Wars Komiks

STAR WARS: Więzy Krwi wydany przez Mandragora Sp. Z o.o. jako zeszyt nr 7/05 ponownie przenosi nas w czasy Wojen Klonów. Ten jednozeszytowy komiks została wyda w ramach cyklu wydawanego się w 2005 i 2006. Składają się na niego Obsesja, Republika, Tag i Bink kopnęli w kalendarz oraz Generał Skywalker. Tym razem głównym bohaterem opowieści jest sam Palpatine a, umiejscowiona jest tuż przed Zemstą Sithów. Chociaż określenie, że to Palpatine jest głównym bohaterem jest zbyt dużym. W dalszej części zostaje osunięty na drugi plan przez pewnego młodego i utalentowanego padawana.

Akcja komiksu Star Wars: Więzy krwi tak jak już wspominałem powyżej dzieje się tuż przed Zemstą Sithów. Wszystko rozpoczyna się od wystąpienia Palpatine’a przed senatem, którym to pragnie on uczcić pamięć swoje przyjaciela mistrza Jedi Ronhar Kima. Dzięki zastosowaniu retrospekcji opowieść zaczyna się od śmierci mistrza Kima. Ukazuje nam ona splot wypadków prowadzących do wydarzeń na planecie Merson. Tap-Nar-Pal młody padawan i jego mistrz Ronhar Kim wpadają na ślad Lorda Sitha, który ich zdaniem zasiada w Senacie Republiki. 

O czym jest STAR WARS: Więzy krwi ?

Wpadają oni na dość nietypowe, ale jakże prosty plan na ujawnienie jego tożsamości. Polega on na poddaniu wszystkich senatorów testowi na sprawdzenie poziomu midi-chlorianów. Próbują do tego pomysłu namówić Palpatine’a aby dał jako pierwszy przykład dla pozostałych. Lecz ten pod płaszczykiem obawy o to, że zostanie to potraktowane przez innych senatorów jako zamach na ich wolność. Umiejętnie wykręca się od samego testu. Tym samym Darth Sidous musi wyeliminować zagrożenie, jakim się staje dwójka Jedi.

STAR WARS: Więzy krwi

Reasumując Star Wars: Więzy krwi  to bardzo dobra opowieść, która rzuca nam trochę światła na początki działalności senatora Palpatinea. Za scenariusz odpowiada John Ostrander, który naprawdę świetnie piszę i czuje klimat Gwiezdnych Wojen. Inteligentnie poprowadzona fabuła pokazuje wczesne elementy życia Palpatine’a. Dowiadujemy się, chociażby o tym co doprowadziło do przyjaźni z mistrzem Kim. Tym samym stawiając na szali przyjaźń i dążenie do celu, jakim jest przejęcie Republiki. Bardzo dobrze rozpisany scenariusz, do tego rysunki na wysokim poziomie. Czego chcieć więcej? Gorąco polecam.

Ocena: 8/10

star wars komiks więzy krwi okładka
  • Tytuł: STAR WARS: Więzy krwi
  • Scenariusz: John Ostrander
  • Rysunki: Brandon Badeaux
  • Tłumaczenie: Orkanaugorze
  • Wydawnictwo: Mandragora Sp. z o.o.
  • Data wydania: 2005 r.
  • Liczba stron: 22