fbpx
IDW PublishingKomiksy dla dzieciKomiksy dla młodzieżyRecenzje Komiksów

Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny

Ręka w górę kto nigdy nie słyszał o niebieskim jeżu o imieniu Sonic. Myślę, że raczej nie znajdą się takie osoby lub też będzie ich bardzo mało. Sonic to kultowa postać stworzona przez firmę Sega jako konkurencja dla Nintendo i ich hydraulika Mario. Pojawił się ona w grze na automaty w 1991 roku i od tego czasu doczekał się licznych występów. Zaczynając od gier, filmów, seriali animowanych a na komiksach kończąc. Dlatego nikogo raczej nie zdziwi pojawianie się w ofercie wydawnictwa Amber komiksu Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny. Zwłaszcza że kilka dni temu zaprezentowano pierwszy plakat drugiego filmu aktorskiego o jego przygodach. Jak zatem wypada komiks o tym szybkim niebieskim jeżu? Przekonacie się już za chwilę.

Sonic i przyjaciele ścigają się z czasem, by powstrzymać złego doktora Eggmana i jego hordy robotów! Komiks stworzony przez scenarzystę Iana Flynna i rysowników Tracy Yardleya, Adama Bryce’a Thomasa, Jennifer Hernandez i Evan Stanley. Geniusz zła, doktor Eggman, został pokonany, lecz Sonic nie ma ani chwili odpoczynku!  Po ostatnim epickim starciu, niedobitki robotów nieustannie atakują małe miasteczka na całym świecie. Aby stawić im czoła, Sonic będzie potrzebował pomocy zaufanych przyjaciół – Tailsa, Knucklesa i Amy, a także zupełnie nowych, nieoczekiwanych sojuszników!

O czym jest komiks Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny?

Komiks Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny to szybka i kolorowa przygoda. Dokładnie taka, jaki jest sam Sonic. Ma on swoich fanów na całym świecie i po zeszłorocznym sukcesie filmowych grono to się stale powiększa. Jednak dla kogo tak naprawdę jest ten komiks? Czy gracze przeżywający swoją młodość w zbieraniu złotych pierścieni z bohaterami od SEGA wciągną się do komiksowego świata? Cóż może być z tym problem. Na pewno znajdziemy w nim oprócz samego Sonica masę złych robotów i Tailsa. Jednego z przyjaciół naszego jeża. Brakuje jednak Doktora Eggmana, który zniknął i najprawdopodobniej coś knuje. Miejmy nadzieje, że niebawem się pojawi. Niemniej nasi bohaterowie mają co robić, bo masa robotów czeka do pokonania. A robią to w szybkim tempie, jak na Sonica przystało. Historia jest bardzo prosta i przyjemna. Nie wymaga również od czytelnika wielkiej znajomości uniwersum Sonica. Eggman został pokonany, a Ruch Oporu sprząta aktywne boty.

Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny

Sonic cały czas gna przed siebie, jest zadziornym i zawadiackim bohaterem. Brakuje mu zdecydowanie pokory, przez co może nie wzbudzać sympatii u młodszych czytelników. Przynajmniej na samym początku. Ian Flynn grubą kreską ukazuje nam charakter każdego z bohaterów co jest dobrze odwzorowane względem ich konsolowych pierwowzorów. Mamy tu tajemnice, ale brak zagrożenia. Komiks w dużej mierze składa się z kolejnych dynamicznych starć z mechanicznymi przeciwnikami. Na plus jest również nieszablonowe kadrowanie, nadaje ono wszystkim walkom dodatkowej prędkości. Komiks jest całkiem nieźle narysowany i pokolorowany. Pomimo prostych rysunków ta forma się broni, ponieważ w odczuciu przypomina grę. Dla mnie jest to naprawdę nostalgiczny powrót do świata Sonica.

Przygody niebieskiego jeża

Jeżeli chodzi o samo wydanie, to tak samo jak komiks Wojownicze Żółwie Ninja tom 1 jest ona bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim wrażenie robi twarda oprawa, papier kredowy oraz powiększony format. Na tle innych komiksów, jaki mamy na rynku wygląda to bardzo dobrze. Szkoda tylko, że gabaryt objętościowy to tylko 48 stron. Trochę to boli, bo tak naprawdę w środku znajdziemy tylko dwa zeszyty opowieści.

Nie ma co ukrywać, że komiks Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny to pozycja interesująca. I szczerze mówiąc bardziej dla młodszego czytelnika niż konsolowych wyjadaczy. Ci drudzy mogą się niestety przy nim lekko znudzić. Mój 6-letni syn był wręcz zachwycony poczynaniami niebieskiego jeża i jego przyjaciół. Wiem, że było to pierwsze i nie ostatnie spotkanie z tym bohaterem. Szkoda tylko, że w tytule pojawia się cyfra 1. To już sugeruje nam na samym początku, że historia nie zostanie rozwiązana w jednym tomie. Przyjdzie nam poczekać dwa miesiące na kolejny tom, a w tym czasie możecie śmiało poszerzać swoją wiedzę o sympatycznym biegającym jeżu.

Ocena: 7/10

Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny okładka

Dziękuję wydawnictwu Amber za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny
  • Scenariusz: Ian Flynn
  • Rysunki: Tracy Yardley, Adam Bryce Thomas
  • Wydawnictwo: Amber
  • Data wydania: 11.2021 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 49,80 zł