fbpx

W cieniu drzew tom 2: Podmuch zimy

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny poszerza swoją ofertę wydawniczą. Mieliśmy już cykl „Komiksy są Super!”, która zawierała komiksy dla dzieci. Teraz pojawia się nowy cykl zatytułowany „Mój pierwszy komiks 5+”. Jak sama nazwa wskazuje są to komiksy dla młodszych czytelników. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawa opcja. W cieniu drzew tom 2: Podmuch zimy to ciekawy format, interesująca opowieść i dobra propozycja dla małych czytelników.

Niełatwo jest się odezwać do pięknej lisiczki… Trzeba uważnie patrzeć, czy nie stąpa się po zbyt kruchym lodzie! To drugi tom tej pogodnej, ciepłej i zabawnej serii dla najmłodszych, która z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom.

O czym jest komiks W cieniu drzew tom 2: Podmuch zimy?

Głównym bohaterem komiksu jest młody lis, który pragnie zaimponować pewnej lisiczce. Jednak nie jest to takie proste. Brak mu odwagi, żeby z nią porozmawiać. Chciałby zaproponować jej spotkanie, spacer lub wspólne spędzenie czasu. Jednak kiedy nadarza się właściwa okazja przeszkadza mu jego bardzo długi szalik. Historia jest bardzo ciepła pomimo zimowego klimatu i wielokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Jako że jest to komiks dla dzieci czyta się go bardzo szybko, a format dodatkowo w tym pomaga. Duży plus to ilustracje, które przypominają klasyczne animacje. Do tego wszystkiego dochodzą fachowo dobrane kolory i otrzymujemy przyjemny komiks dla młodego czytelnika. Mój pięcioletni syn bawił się przy nim wyśmienicie. Niejednokrotnie śmiejąc się ze slapstikowych sytuacji.

komiks W cieniu drzew tom 2: Podmuch zimy

Komiks W cieniu drzew tom 2: Podmuch zimy to pozycja dobra nawet dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać. Jest na tyle przystępny, że dobrze narysowany, że dzieci mogą same go opowiedzieć na podstawie ilustracji. Autorem komiksu jest artysta o pseudonimie Dav. Odpowiada on zarówno za scenariusz jak i ilustracje. Dzięki temu dostajemy spójną wizję całości. Warto zauważyć, że pierwszy tom cyklu rozgrywał się jesieniom, teraz otrzymaliśmy zimę. Kolejny to oczywiście wiosna. I szczerze już się nie mogę doczekać co rozegra się W cieniu drzew. Tylko kto czeka bardziej, tata czy syn? Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy szukają dobrego komiksu dla młodszych dzieci ze świetną grafiką i mądrą historią.

Ocena: 9/10

W cieniu drzew tom 2- Podmuch zimy okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: W cieniu drzew tom 2: Podmuch zimy
  • Scenariusz: Dav
  • Rysunki: Dav
  • Tłumaczenie: Ernest Kacperski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 08.12.2021 r.
  • Liczba stron: 32
  • Cena: 24,99 zł