fbpx
Komiksy dla dzieciKomiksy dla młodzieżyKomiksy EuropejskieRecenzje Komiksów

Yakari tom 14: Lot kruków

Mały Siuks imieniem Yakari powraca z nowymi przygodami. Jak zwykle czekać go będą niebezpieczeństwa, zagadki i ciekawe zwierzęta. Przypomnę tylko, że potrafi on z nimi rozmawiać a tym razem trafia na pewnego kurka. A jak to z tymi ptakami bywa nie jest on zbyt dobrze nastawiony do bohaterów. Indianie wierzą jednak, że kurki to najmądrzejsze stworzenia na Ziemi. Zatem co takiego się wydarzy? Czy komik Yakari tom 14: Lot kruków dalej bawi i uczy? Przekonacie się już za chwilę.

Siuks o imieniu Powolny Łoś wpada w pułapkę kruka, który ma groźne zamiary, bo chce stać się równy mitycznemu stwórcy świata! Tęcza i Yakari spróbują pomóc Łosiowi, ale czy uda im się zapobiec magicznemu niebezpieczeństwu? Poznaj historię, w której ukazano indiańskie wierzenie, że kruki są jednymi z najmądrzejszych stworzeń na Ziemi.

O czym jest komiks Yakari tom 14: lot kruków?

Każdy czytelnik, który zetknął się już z przygodami Yakariego wie, że jest to bardzo przyjemny komiks. Nie tylko pod względem wizualnym ale również fabularnym. W każdym z albumów przemycony jest pewien morał, a autorzy starają się w prosty sposób przekazać czytelnikowi uniwersalne prawdy. Tak też jest w przypadku komiksu Yakari tom 14: lot kruków. Yakari co prawda nie ma tak dużej popularności co Lucky Luke, ale jest też skierowany do innego czytelnika. Dużo młodszego. Nie brakuje tu humoru, ciekawych przygód i zaskakujących sytuacji. A samych bohaterów nie da się po prostu nie lubić.

Yakari tom 14: Lot kruków

Derib i Job po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wciągają czytelnika w swoją opowieść. Scenariusz jest bardzo dobry i w klimacie poprzednich albumów z cyklu Yakari. Do tego wszystkiego dochodzi piękna oprawa graficzna. Rysunki świetnie oddają klimat Dzikiego Zachodu tak samo, jak mamy to w przypadku przygód Lucky Luke’a. Nie brakuje tu dynamicznych scen i dobrze wyrażanych emocji bohaterów. Warto również zwrócić na kolorystykę albumu, ponieważ to ona w dużej mierze nadaje klimatu. I nie ma co ukrywać, że Yakari to komiks, po który muszą sięgnąć wani serii. Jeżeli lubicie czytać komiksy ze swoimi dziećmi to będę to zdecydowanie dobry wybór.

Ocena: 9/10

Yakari tom 14: Lot kruków okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari tom 14: Lot kruków
  • Scenariusz: Job
  • Rysunki: Derib
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 07.09.2021
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 29,99 zł

Jeden komentarz do “Yakari tom 14: Lot kruków

Dodaj komentarz