fbpx

Yakari tom 11: Białe futro

Komiks zatytułowany Yakari to seria oparta na bardzo prostych schematach. Teraz przyszedł czas na Yakari tom 11: Białe futro, który niejako powiela to co mieliśmy już wcześniej. Czy jest to dobre? Owszem, bo to, co dostajemy w komiksie to masa dobrej rozrywki, ciekawa historia i całkiem sporo walorów edukacyjnych. Dodatkowo jest to klasyczny komiks europejski, który warto znać i można z czystym sumieniem polecić zarówno małym jak i dużym. Zatem co czeka Yakariego oraz Małego Pioruna w jedenastym tomie ich przygód? Czym tym razem nas zaskoczy Job i Derib? Przekonacie się już za chwilę.

Jedenasty tom opowieści o małym Indianinie, który razem ze swoim dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Podczas pogoni za mustangiem Śmiały Kruk z ludu Siuksów naraża się na gniew ogromnego orła. Potężny ptak sprawia, że duch Indianina zostaje uwięziony w Krainie Mroku. Czarownik plemienia nie jest w stanie uleczyć wojownika, dlatego dzielny Yakari, który rozumie mowę zwierząt, wyrusza w góry, aby odnaleźć orła. Czy uda mu się pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, dotrzeć do gniazda skrzydlatego drapieżnika i sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi?

O czym jest komiks Yakari tom 11: Białe futro?

Komiksy Yakari to tak jak wspominałem pewne powtarzające się schematy. Mały Indianin w każdym albumie komiksu spotyka się z problemem, który musi rozwiązać. Przeważnie są to napotkane zwierzęta lub członkowie plemienia z jego wioski. Dzięki swoim przygodom odkrywa on różnego rodzaju zależności pomiędzy zwierzętami, ludźmi czy też naturą. I tu pojawia się właśnie walor edukacyjny tego cyklu komiksowego. Nie brakuje tu przygody, humoru oraz akcji. Nie ważne czy sięgamy po komiks Yakari i Więźniowi Wyspy, czy Yakari i Obcy. W komiksie Yakari tom 11: Białe futro nasz bohater musi pomóc swojemu plemieniu, a w zasadzie jednemu z jego członków. Yakari jak zwykle spieszy na ratunek, a jego zdolność porozumiewania się ze zwierzętami jest wielkim atutem. Zwłaszcza gdy musi stawić czoła wielkiemu orłowi i przekonać go, aby zlitował się nad Śmiałym Krukiem.

Yakari tom 11: Białe futro

Fabuła komiksu Yakari jest bardzo prosta. Nie znajdziemy tu długich, wciągających dialogów. Jest on nastawiony bardziej na kwestie wizualne, dzięki swoim lekkim, prostym i cartoonowym rysunkom. Trzeba pamiętać, że Yakari to komiks dla dzieci, ale i starsi czytelnicy będą się przy nim świetnie bawić. Pomimo swojego wieku komiks się nie starzeje a Job i Derib stworzyli uniwersalną opowieść. Z bardzo dobrymi rysunkami, gdzie mamy piękne plenery, tła i świetnie dopasowane kolory. Jeżeli szukacie interesującej pozycji dla dzieci to śmiało polecam cykl komiksów Yakari. Jest to komiks dla całej rodziny, nie tylko dla miłośników komiksu europejskiego. Na pewno pokochacie tego sympatycznego Indianina i będziecie z zapartym tchem wypatrywać jego kolejnych przygód.

Ocena: 9/10

Yakari tom 11: Białe futro okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari tom 11: Białe futro
  • Scenariusz: Job
  • Rysunki: Derib
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 02.06.2021
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 24,99 zł