fbpx

Magazyn Lego City 1/2021

Nowy rok, zatem w kioskach i salonach prasowych można już znaleźć Magazyn Lego City 1/2021. Ta wiadomość ucieszy na pewno wszystkich fanów klocków Lego. Chyba nie jest zaskoczeniem, że w pierwszym numerze nowego roku dostajemy zestaw policyjny. Jest to linia zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej liczna jeżeli chodzi o zestawy. Na pierwszy rzut oka wygląda to średnio, jednak jak jest naprawdę? Co jeszcze znajdziemy w gazetce Lego City? Przekonacie się już za chwilę.

Lego City to tak jak już wspomniałem wielokrotnie jedna z najpopularniejszych serii, jakie ma w swoich zasobach Lego. Mamy tu mnóstwo możliwości nie tylko dla zestawów, ale również i bohaterów. A jak to bywa z bohaterami Lego City przeżywają oni naprawdę wesołe historie. City należy do tego typu magazynu, który jest u mnie i syna zawsze na pierwszym miejscu. Na późniejszych miejscach jest Lego Ninjago, Lego Batman, Lego Star Wars czy Lego Hidden Side. Helikopter, policjant i komiksowa opowieść z tym związana zdecydowanie spotka się z aprobatą młodszych czytelników.

Magazyn Lego City 1/2021 – co w nim jest?

Nie ma co ukrywać, że schemat gazetek Lego jest zawsze taki sam. Dlatego też Magazyn Lego City 1/2021 wpasowuje się w schemat poprzednich numerów. W nowym roku czeka nas duża dawka humoru z bohaterami miasta City. Tym razem poznajemy kolejnego policjanta, jest nim Harry, który ściga w tym numerze złoczyńcę, który nazywa się Snake Rattler. To jest ten rzezimieszek, którego mój 5-letni syn określa jako złodziej-kowboj. Oczywiście w komiksie nie brakuje zabawnych sytuacji, ciekawych zwrotów akcji i znanych i lubianych zestawów Lego. Pojawia się tu, chociażby furgonetka z lodami, która jako zestaw miała swoją premierę w 2020 roku. Cały komiks jest przeplatany również zadaniami, labiryntami czy zagadkami, które można rozwiązać w trakcie czytania. Oczywiście nawiązują one do wydarzeń z komiksu i niejako pchają fabułę do przodu. Taki sposób prowadzenia historii komiksowej zwłaszcza dla młodego czytelnika jest naprawdę dobrym pomysłem.

Magazyn Lego City 1/2021

Magazyn Lego City 1/2021 teoretycznie skierowany jest do dzieci w wieku 6-7 lat. Oczywiście fani Lego są w różnym wieku i zdecydowanie śledzą oni nowinki z gazetek Lego. Tym razem model helikoptera nie przekonuje. Jest on bardzo ubogi, a wiemy z poprzednich numerów, że w Magazynie Lego City można znaleźć naprawdę bardzo ciekawe konstrukcje. W kolejnym numerze czeka nas buldożer, który bardzo przypomina konstrukcyjnie ten, który pojawił się w zeszłym roku. Czyżby powoli kończyły się pomysły? Oby tylko komiks nie był przedrukiem, bo to byłoby już naprawdę źle. Tak czy inaczej, czytając styczniowy numer magazynu bardzo dobrze się bawiłem. Jest to fajna odskocznia od tytułów o superbohaterach i ciekawa forma spędzenia czasu z młodszymi czytelnikami.

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Magazyn Lego City 1/2021 okładka
Blue Ocean Entertament Polska
  • Tytuł: Magazyn Lego City 1/2021
  • Dodatek: Policjant + Helikopter
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 15.01.2021
  • Cena: 12,99 zł