fbpx

Magazyn Lego Batman 5/2020 – Lego Joker

Od jakiegoś czasu w kioskach i salonach prasowych można już nabyć Magazyn Lego Batman 5/2020. Pozycja zdecydowanie nadająca się zarówno dla fanów komiksów jak i fanów klocków Lego. A jeżeli ktoś jest fanem obu rzeczy to dostaje idealne połączenie. W moim przypadku film Lego Batman nie zrobił oszołamiającego wrażenia, to wprowadzenie Batmana do świata Lego bardzo mnie cieszy. A co znajdziemy w samym magazynie przekonacie się już za chwilę.

Pojawienie się Batmana w świecie Lego otworzyło gigantyczne drzwi dla producentów tych kultowych klocków. Oczywiście mają oni swoje unikatowe serie takie jak Lego Ninjago, Lego City czy Lego Hidden Side. Ale również wykorzystują licencje znanych i lubianych filmów. Dlatego na naszym rynku możemy znaleźć Magazyn Lego Jurassic World, Magazyn Lego Avengers czy właśnie recenzowany Magazyn Lego Batman. Oczywiście dwa ostatnie należą do moich ulubionych ze względu na komiksowych bohaterów w ich klockowej odsłonie.

Magazyn Lego Batman 5/2020 – co w nim jest?

Każdy magazyn Lego to składa się z gazetki, w której znajdziemy nie tylko bardzo zabawny komiks, ale również zagadki i łamigłówki dla najmłodszych. Dodatkowo każdy numer posiada dwustronny plakat. W tym przypadku mamy Jokera, a po drugiej Flasha. I szczerze szkarłatny speedster prezentuje się dużo lepiej. Jeżeli chodzi o komiks to głównym bohaterem jest Joker, który również jest dołączony jako minifigurka z katapultą i lodem. I właśnie głównym motywem komiksu są lody. Po ich spróbowaniu dana osoba zaczyna się śmiać. Coś na kształt gazu śmiechu, którym dysponuje nasz ulubiony clown. I właśnie za pomocą lodów Joker razem ze swoją pomocnicą Harley Quinn planują przejąć Gotham City. Ja kto zwykle bywa w przypadku komiksów Lego jest zabawnie. I to nie tylko pod względem sytuacyjnym, ale również i dialogowym. Duża w tym rola tłumacza, który musi pokombinować tak, żeby było i zabawnie i zrozumiale dla siedmiolatka.

Magazyn Lego Batman 5/2020 recenzja

Magazyn Lego Batman 5/2020 to przede wszystkim również minifigurka lego. Jednak dla mnie nie jest ona najważniejsza. W tym przypadku Joker w więziennym wdzianku z katapultą jest świetny, ale cały magazyn to świetna gratka dla młodych fanów komiksów. No i oczywiście klocków lego. Komiksy w nim zawarty jest prosty zarówno pod względem fabularnym jak i graficznym, dlatego jest on przystępny dla młodego czytelnika. Pomimo że tak jak wspomniałem film Lego Batman mnie nie powalił na kolana to komiksy z jego udziałem lubię od czasu do czasu przeczytać. A minifigurka to świetny gadżet. Tym bardziej że patrząc na zapowiedź kolejnego numeru dostaniemy możliwość uzupełnienia swojej kolekcji minifigurek Lego o Shazama! Już się nie mogę doczekać.

Magazyn Lego Batman 5/2020 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Blue Ocean Entertament Polska
  • Tytuł: Magazyn Lego Batman 5/2020
  • Dodatek: Figurka Joker z katapultą
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 21.09.2019
  • Cena: 14,99 zł