fbpx

Ptyś i Bill tom 6 – Bill, Na psa urok!

Przyszedł czas na poprawę humoru. Ptyś i Bill tom 6 – Na psa urok!, to świetna propozycja, aby to zrobić. Sympatyczny chłopiec Ptyś razem ze swoim wiernym spanielem Billem po raz kolejny zachwycają swoimi pomysłami i dostarczają wiele zabawy dla osób w każdym wieku. W tym tomie będziemy mogli przeczytać opowieści Jeanna Roby, czyli samego twórcy tego cyklu.

Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Bill, na psa urok!, Bill zbzikował i Globtroterzy. Ptyś ciągle ma kłopoty. W szkole powoduje wypadek dyrektora, ucieka przed strażnikami parków miejskich, dowiaduje się, że każdy musi robić w życiu coś ważnego. Lecz co ważnego może robić kilkuletnie dziecko? Dla niego najważniejszą rzeczą jest wygłupiać się z ukochanym psem, szaleć z przyjacielem i wymyślać rzeczy. Tym samym doprowadzając dorosłych do rozpaczy. Pewnego dnia czeka ich przygoda największa z możliwych: podróż dookoła świata! Oj będzie się działo!

Czy warto sięgnąć po komiks Ptyś i Bill tom 6?

Na początek przyda się kilka zdań wyjaśniających czym tak naprawdę jest ta seria komiksowa dla osób, które nie miały z nią do czynienia. Ptyś i Bill to tak naprawdę zbiór krótkich jednoplanszowych opowieści. Jej głównym założeniem jest prosta zabawna historia, często z humorem sytuacyjnym. Seria Ptyś i Bill jest bardzo podobna do bardziej znanego w naszym kraju komiksu Garfield. W tym przypadku wszystkie historie belgijskiego autora preznaczona jest zarówno dla starszych jak i młodszych czytelników. Wszystkie sytuacje, które mamy tu przedstawione wiele osób zna z codziennego życia, dlatego komiks jest nam tak bliski.

Ptyś i Bill tom 6 recenzja

Autorem całego cyklu jest legendarny belgijski autor Jean Roba. Polscy czytelnicy mogą go kojarzyć z komiks Sprycjan i Fantazjusz. Ptyś i Bill tom 6 – Bill, Na psa urok!, jest w całości jego dziełem. Poprzednie tomy komiksu Ptyś i Bill wydane w naszym kraju nie zawsze były jego autorstwa. Nie koniecznie oznaczało to, że były gorsze. W tym przypadku dostajemy esencje tego komiksu i potężną dawkę humoru. Oczywiście nie wszystkie żarty czy sytuacje da się przełożyć na nasze realia. Na szczęście takich sytuacji nie ma zbyt dużo.

Komiks Ptyś i Bill tom 6 – dla kogo?

Tak jak w przypadku poprzednich tomów wizualnie jest bardzo dobrze. Cartoonowe rysunki są proste z niewielkimi detalami. O ile są one potrzebne. Nie ma tu zbędnego przesytu, a barwy są bardzo żywe. Dzięki temu komiks idealnie wpasowuje się w nurt europejskich komiksów humorystycznych. Jeżeli szukacie lekkiego komiksu pełnego zabawnych sytuacji to zdecydowanie komiks dla Ciebie! Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak wypadają inne tomy zapraszam do recenzji komiksu Ptyś i Bill.

Ocena: 7/10

Ptyś i Bill tom 6 - Bill, Na psa utok!

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Ptyś i Bill tom 6 – Bill, Na psa urok!
  • Scenariusz: Jean Roba
  • Rysunki: Jean Roba
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 11.03.2020
  • Liczba stron: 144
  • Cena: 39,99 zł