fbpx

Star Wars Obsesja – Star Wars Komiks

Omawiany komiks zatytułowany Star Wars: Obsesja został wydany w Polsce w 2005 r. Pięć zeszytów, w których akcja umiejscowiona została na pięć miesięcy przed wydarzeniami z filmu Zemsta Sithów. Wojna Klonów ogarnęła już całą galaktykę, Asajj Ventress zginęła w pojedynku z Anakinem Skywalkerem. Lecz Obi-Wan Kenobi podejrzewa, że ona nadal żyje. Obydwaj przebywają właśnie na zasłużonym, choć krótkim urlopie. Lecz Obi-Wam, zamiast wykorzystać go na odpoczynek wiedziony instynktem rusza na poszukiwanie Ventress. Potrzebuje on jednak pomocy swojego dawnego padawana. Czy uda mu się go przekonać, aby uwierzył w to, że ona nadal żyje?

O czym jest Star Wars Obsesja ?

Akcja Star Wars: Obsesja rozgrywa się w trakcie trwania Wojny Kolonów, w której głównymi bohaterami są Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Dawny mistrz i jego padawan jednoczą po raz kolejny siły i wyruszają na poszukiwanie Asajj Ventress. A wszystko zaczyna się gdy Obi-Wan podczas swojego krótkiego urlopu wyrusza do siedziby Czarnego Słońca, aby od uzyskać informacje od Xixta, jednej z grubych ryb przestępczego syndykatu. W tym czasie Anakin przebywa na Naboo, lecz przekonany przez swojego dawnego mistrza o powadze swojego odkrycia wyruszają razem by sprawdzić zdobyte przez Kenobiego informacje.

star wars obsesja

Trafiają w pułapkę zastawioną przez Dooku i muszą się zmierzyć z czekającym na nich łowca nagród Durge’m. Rada Jedi wysyła na cmentarną planetę Boz Pity swoich najlepszych rycerzy, aby zmierzyć się z siłami Separatystów. Okazuje się również, że  Obi-Wan miał rację i razem z Anakinem muszą się ponownie zmierzyć z Asajj Ventress. Jak widać przeczucia doświadczonego mistrza nie myliły go. Jak widać otrzymujemy całkiem niezłą historię przygodową w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Reasumując Star Wars: Obsesja to dobrze opowiedziana historia. W szczególności zachwyca pojedynek Anakina z Duge’m. Całość opowieści nie jest przesadnie pogmatwana, wręcz urzeka swoją prostotą. Co jest niewątpliwie dużym plusem. W dodatku całość narysowana jest w dość przystępny sposób, co nawet pasuje moim zdaniem do przedstawionej historii, aczkolwiek mogło być lepiej. Do tego przyzwoite dialogi, plus kilka drobnych smaczków dla fanów Gwiezdnych Wojen. Mamy tu, chociażby wyjaśnienie kwestii choroby Grievousa. Podsumowując komiks może się podobać pod warunkiem, że nie będziecie starali się go traktować jako uzupełnienie serialu „Clone Wars”. Jak dla mnie jest bardzo dobrze.

Ocena: 7/10

star wars obsesja okładka
  • Tytuł: Star Wars: Obsesja
  • Scenariusz: Haden Blacman
  • Ilustracje: Brian Ching
  • Tłumaczenie: Orkanaugorze (zeszyty 1, 2 i 3) i Kacper Roch (zeszyty 4 i 5)
  • Wydawnictwo: Mandragora
  • Data wydania: 2005 r.
  • Liczba stron: 5 x 22