fbpx

Yakari i Nanabozo tom 4

Czy znacie sympatycznego Indianina z plemienia Siuksów? Yakari i Nanabozo to kolejny album z przygodami tego małego bohatera, którego pokochali najmłodsi czytelnicy na całym świecie. Co prawda Yakari to bardziej komiks dla chłopców, jednak dziewczynki również będą się przy nim świetnie bawić. Zwłaszcza że tym razem podąża on śladami swojej przyjaciółki Tęczy!

Do wioski Siuksów przybywa tajemniczy wędrowiec, który opowiada o znajdującej się na północy krainie śniegu i białych niedźwiedzi. Tęcza, przyjaciółka Yakariego, bardzo chce zobaczyć te fascynujące zwierzęta. Umawia się więc z chłopcem, że następnego dnia wyruszą wspólnie w daleką podróż. Niestety, rano okazuje się, że Tęcza znika i Yakari musi wyruszyć na jej poszukiwanie. Będzie mu pomagał duch opiekuńczy dziewczynki – wielki królik Nanabozo. Wspólnie przeżyją mnóstwo niebezpiecznych i pełnych magii przygód. Czy uda im się odnaleźć Tęczę? I czy faktycznie daleka kraina z białymi niedźwiedziami naprawdę istnieje?

Dla kogo jest komiks Yakari i Nanabozo?

W przypadku czwartego już albumu o przygodach małego Indianina historia robi się troszeczkę mistyczna. Poznaje on Nanabozo, który z wyglądu przypomina królika, a tak naprawdę jest wielkim czarodziejem i totemem Tęczy – przyjaciólki Yakariego. Wspólnie odbywają oni mistyczną podróż w poszukiwaniu Tęczy, która wyruszyła do krainy białych niedźwiedzi. Historia jest naprawdę bardzo prosta, a zarazem wciągająca. Yakari to bohater, którego polubią wszyscy mali czytelnicy. Trzeba również pamiętać, że komiks Yakari i Nanabozo to nie jest jakąś nowością. Autorzy Derib i Job stworzyli go w roku 1978 i jak się okazuje historia jest zdecydowanie ponadczasowa. W tym tomie akcje pędzie niczym dziki mustang, ponieważ bohaterowie muszą dogonić Tęczę. Derib i Job postarali się, aby nie zabrakło również innych bohaterów serii, pojawiają się tu również Bizonek, Mały Piorun oraz inni przedstawiciele wioski Siuksów.

Komiks Yakari i Nanbozo

Jeżeli chodzi o rysunki to nadal jest bardzo kolorowo. Nawet w przypadku pustyni czy prerii. Derib odpowiedzialny za warstwę wizualną potrafi wyciągnąć masę barw z jednego koloru bawiąc się odcieniami i interesującymi zestawieniami barw. Yakari i Nanabozo to zdecydowanie komiks dla dzieci. Każdy album to zamknięta opowieść, dzięki czemu można do niej wracać lub sięgać nie znając poprzednich albumów. Oczywiście zachęcam do poznania całej opowieści Yakariego i Małego Pioruna, ponieważ warto. Komiks Yakari przekazuje bardzo mądre wartości. Ukazuje czym jest przyjaźń, oddanie i miłość. Jeżeli masz dziecko w swojej rodzinie i chcesz, aby sięgało po dobre komiksy to zdecydowanie polecam ten tytuł.

Ocena: 8/10

Yakari i Nanabozo tom 4 okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari i Nanabozo tom 6
  • Scenariusz: Job (André Jobin)
  • Rysunki: Derib (Claude de Ribaupierre)
  • Tłumaczenie: Marta Musierowicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 05.06.2019
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 19,99 zł