fbpx

Yakari i obcy

Przyszedł czas na recenzje kolejnego wspaniałego komiksu dla dzieci. To już siódmy tom przygód małego Indianina zatytułowany Yakari i obcy. Od kiedy sięgnąłem po ten komiks jestem naprawdę zachwycony tym ile uniwersalnych wartości on przekazuje. Jak jest tym razem? Przekonacie się z poniższej recenzji.

Mały Indianin Yakari tym razem trafia na obce stworzenie. Jest nim pelikan, który niestety jest chory i bardzo głodny. Chcąc mu pomóc Yakari wraz z Małym Piorunem wyruszają w drogę do swoich różnych przyjaciół. Niestety ich plan na wyleczenie i nakarmienie pelikana nie podoba się mieszkańcom lasu. Zadanie okazuje się dużo trudniejsze niż się spodziewał.

O czym jest komiks Yakari i obcy?

Komiks Yakari po raz kolejny zachwyca. Nie tylko pod względem bardzo mądrych treści, jakie są przekazywane, ale również w przypadku grafiki. W tomie 7 przygód tego przesympatycznego Indianina spotykamy nowego bohatera, ale również starych znajomych z poprzednich tomów. Problem, jaki się tu pojawia to obcy, a dokładniej pelikan z wielkim katarem. Na domiar złego strasznie chrapie. Yakari ma wielkie serce o czym wiemy z poprzednich tomów i stara się pomóc obcemu. Niestety nie wszyscy pomimo chęci chcą okazać pomoc. Tak jest w przypadku moich ulubionych bobrów, które można już było spotkać w komiksie Yakari u bobrów. Job tym razem pokazuje, jak działa społeczeństwo kiedy pojawia się ktoś nowy i inny. Wiadomo, że każdy się obawia, jednak dobra karma wraca. Dobre uczynki są zwracane, często z nawiązką.

Yakari i obcy recenzja

Graficznie jest nadal tak samo jak w przypadku innych tomów (Yakari i Nanabozo, Tajemnica Małego Pioruna). Derib tworzy fascynujący świat barw, który jest po prostu piękny. Cieszy również pojawienie się znanych z poprzednich tomów zwierząt. Wartości edukacyjne w komiksie Yakari i obcy są bardzo duże i niezbyt nachalne. To świetny komiks dla dzieci, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jako tata 4-letniego synka cieszę się, że w taki sposób mogę zaszczepić w nim miłość do komiksów. Yakari pomimo swoich lat, bo trzeba o tym pamiętać nadal cieszy i bawi. To naprawdę dobra decyzja ze strony wydawnictwa Egmont, że dała nam w swojej ofercie ten tytuł. Już nie mogę się doczekać kolejnego albumu.

Ocena: 8/10

Komiks Yakari i obcy okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Yakari i obcy tom 7
  • Scenariusz: Job (André Jobin)
  • Rysunki: Derib (Claude de Ribaupierre)
  • Tłumaczenie: Marta Musierowicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 11.03.2020
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 19,99 zł