fbpx

Magazyn Lego Avengers 3/2021 (Kapitan Ameryka)

W kioskach i salonach z prasą możecie szukać nowej pozycji dla fanów Lego i superbohaterów. Magazyn Lego Avengers 3/2021 jest już dostępny od jakiegoś czasu a z nim dostajemy atrakcyjną figurkę. Jest nią nie kto inny jak Kapitan Ameryka. Oczywiście jako fan zarówno jednego jak i drugiego nie mogłem przejść obojętnie obok tego magazynu. Zwłaszcza że w swojej kolekcji nie miałem jeszcze tego bohatera w wersji Lego. Co znajdziemy jeszcze w magazynie? Przekonacie się już za chwilę.

Lego już od jakiegoś czasu ma wykupione prawa do uniwersum Marvel Comics. Dlatego też było kwestią czasu kiedy oprócz standardowych zestawów w nasze ręce trafi również dedykowany magazyn. Samych Magazynów Lego na naszym polskim rynku jest już całkiem sporo i jest naprawdę w czym wybierać. Zaczynając od Magazynu Lego Ninjago, Magazyn Lego City czy też Magazyn Lego Batman. Dla fanów komiksów zwłaszcza ten ostatni może wydać się najbardziej interesujący. Teraz do tego zestawu dołączył również Magazyn Lego Avengers i jak na razie pod względem dodatków jest naprawdę nieźle. Zwłaszcza że dostajemy kultowych bohaterów, a komiks i zadania zawarte w gazetce są niezłym poziomie.

Magazyn Lego Avengers 3/2021 – co w nim jest?

Ci, co znają magazyny Lego wiedzą, że każdy z nich powiela pewien schemat, a zmienia się tylko świat. Oczywiście nie jest to złe, bo wiemy czego możemy się spodziewać. Tak też jest w przypadku magazynu Lego Avengers 3/2021. Dostajemy tu komiks, w którym głównym bohaterem jest oczywiście Kapitan Ameryka, liczne zadania, łamigłówki, a nawet mini grę. W wielu przypadkach do tych ostatnich wykorzystywane są elementy i minifigurka dołączona do magazynu. Jeżeli chodzi o komiks i historię zawartą w tym numerze to jest ona bardzo interesująca. Okazuje się bowiem, że drużyna Avengers znika na oczach Kapitana, a ten musi rozwiązać tę zagadkę. Nie będzie jednak osamotniony, ponieważ prosi o pomoc Doktora Strange’a. Ale to nie jedyny Lego bohater, który się tu pojawia. Mamy tu również Shuri w wersji filmowej, która również przyczynia się do odnalezienie zaginionych bohaterów.

Magazyn Lego Avengers 3/2021 obrazek

Historia w komiksie jak to zwykle bywa w komiksach Lego jest bardzo prosta, zabawna i kolorowa. Bohaterowie przypominają swoje odpowiedniki z kinowego uniwersum Marvela co jest dobre, bo rysownicy korzystają z gotowych odpowiedników minifigurek. Widać również, że grupa docelowa to 7+, ale czytając komiks całkiem nieźle się bawiłem. Oczywiście nie jest to historia na poziomie komiksu II Wojna Domowa czy Tajne Imperium. Jest to historia dla dzieci i właśnie oni się przy niej dobrze bawią. Graficznie klockowa koncepcja do mnie przemawia. Jedyny zarzut mam do kolorystyki, ponieważ nasycenie barw powinno być nieco mocniejsze i bardziej zróżnicowane. Tak czy inaczej, Lego Avengers 3/2021 to pozycja dla każdego fana Avengers i klocków Lego. A w kolejnym numerze, który ukaże się w sierpniu dostaniemy świetną minifigurkę War Machine. Już się nie mogę doczekać.

Magazyn Lego Avengers 3/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Blue Ocean Entertament Polska
  • Tytuł: Magazyn Lego Avengers 3/2021
  • Dodatek: Kapitan Ameryka z ekwipunkiem
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 15.06.2021
  • Cena: 14,99 zł