fbpx

Magazyn Lego Batman 3/2021

Od jakiegoś czasu w kioskach i salonach prasowych można już nabyć Magazyn Lego Batman 5/2020. Pozycja zdecydowanie nadająca się zarówno dla fanów komiksów jak i fanów klocków Lego. A jeżeli ktoś jest fanem obu rzeczy to dostaje idealne połączenie. W moim przypadku film Lego Batman nie zrobił oszołamiającego wrażenia, to wprowadzenie Batmana do świata Lego bardzo mnie cieszy. A co znajdziemy w samym magazynie przekonacie się już za chwilę.

Batman już na stałe zagościł w uniwersum klocków Lego. Dlatego nie dziw już nikogo, że dostał swój własny magazyn zaraz obok takich tytułów jak Magazyn Lego Ninjago, Magazyn Lego City czy Magazyn Lego Avengers. Chociaż trzeba przyznać, że ten ostatni, a zarazem najmłodszy z numeru na numer jest coraz lepszy. Wracając jednak do Mrocznego Rycerza w wersji z klocków to w przypadku tego numeru miałem bardzo miłe zeskocznie. Dlaczego? Otóż jest tu komiks z Batmanem bez Batmana. I jest to bardzo zabawna historia z użyciem dołączonej minifigurki. Tym razem jest to Batgirl!

Magazyn Lego Batman 3/2021 – co w nim jest?

Jak pewnie większość z Was wie każdy magazyn składa się z tych samych elementów. Zupełnie jak zestaw lego, te same klocki, ale różne kolory i zastosowania. Tym razem Magazyn Lego Batman 3/2021 i komiks w nim zawarty zabiera nas do Azylu Arkham, w którym zniknął Batman. Na ratunek ruszają Batgirl oraz Robin. Nasi bohaterowie będą musieli przebić się przez kolejne cele ze złoczyńcami, aby rozwiązać zagadkę zniknięcia Mrocznego Rycerza. Co ciekawy, każdy ze złoczyńców przywłaszczył sobie jakiś element kostiumu Batmana. W komiksie pojawia się oczywiście Joker, Riddler, Bane czy też Pingwin. Plejada złoczyńców znanych wszystkim fanom. Komiks jest zabawny, kolorowy i pełen dziwnych rozwiązań. Oczywiście w pozytywny sposób, a pomysł na komiks o Batmanie bez niego, gdzie tak naprawdę to Batgirl i Robin są głównymi bohaterami to ciekawa odmiana.

Magazyn Lego Batman 3

Magazyn Lego Batman 3/2021 tak jak i inne magazyny z tej grupy to ten sam schemat. Komiks, zagadki, łamigłówki oraz dodatek. W tym przypadku jest to minifigurka Lego Batgirl z bardzo dziwnym urządzeniem do miotania haków i baterangów. Niemniej sama figurka prezentuje się bardzo ładnie i ma dwie wersje buźki. Wszystkie zadania, jaki mamy w magazynie dotyczą oczywiście komiksu i przygody naszych bohaterów. Taki schemat jak najbardziej mi odpowiada. Sam komiks jak wspominałem jest zabawny, kolorowy i czytelny dla młodszego czytelnika. A już w kolejnym numerze czekać będzie na nas Joker wraz z gigantycznym działem!

Magazyn Lego Batman 3/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Blue Ocean Entertament Polska
  • Tytuł: Magazyn Lego Batman 3/2021
  • Dodatek: Batgirl + wyrzutnia z hakiem
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 17.05.2021
  • Cena: 14,99 zł