fbpx

Magazyn Lego Ninjago 1/2021

Kolejny numer gazetki Lego Ninjago jest już w kioskach i salonach prasowych. Magazyn Lego Ninjago 1/2021 to pierwszy numer w nowym roku i przynosi nam oprócz fantastycznej minifigurki Cole’a dużo łamigłówek i oczywiście komiks. Dodatkowo, jako że mamy nowy rok i Lego zapowiedziało nowe zestawy i nowy sezon serialu, w tej gazetce lego znalazły się informacje o nim. Co prawda jest ich niezbyt dużo, ale za to sam magazyn wypada bardzo dobrze. Dlaczego i co w nim znajdziemy? Przekonacie się już za chwilę.

Jeżeli chodzi o własne serie Lego, to Lego Ninjago jest chyba najpopularniejszą z nich. Dlatego nie dziwi nikogo, że powstał magazyn poświęcony tym właśnie bohaterom. Dzieciaki oglądają serial animowany, grają w gry no i noszą wszelkiego rodzaju ubrania ze swoimi ulubionymi bohaterami z Ninjago. Przyznam się szczerze, że coraz bardziej przekonuje się do tej serii i nawet wciągam się w serial animowany, który oglądam razem z synem. Dlatego jest mi miło sięgać po gazetkę Lego Ninjago i poszerzać swoją wiedzę związaną z tym światem. Oczywiście nie odpuszczam takich pozycji jak Magazyn Lego City, Magazyn Lego Batman czy jedne z nowszych tytułów, czyli Magazyn Lego Avengers. Ale jak to mówią nie samymi superbohaterami człowiek żyje. Zwłaszcza jeżeli chodzi o komiksy. Co zatem przynosi nam Magazyn Lego Ninjago 1/2021. Otóż wspaniałą minifigurkę, jaką jest Cole oraz komiks z wyprawy do Shintaro.

Magazyn Lego Ninjago 1/2021 – co w nim jest?

Wszyscy co mieli już w swoich rękach gazetki Lego wiedzą co można się po nich spodziewać. Każdy Magazyn Lego to przede wszystkim duża dawka humoru w fantastycznym komiksie. Do tego spora ilość różnego rodzaju zagadek, łamigłówek i zadań do wykonania. Oczywiście odnoszą się one do wydarzeń, jakie mamy w komiksie. Tym razem komiks nawiązuje do sezonu, w którym nasi bohaterowie znajdują się w krainie Shintaro. A dokładnie jest to pożegnanie z Shintaro. Po wydarzeniach z finału sezonu nasi Ninja ruszają do domu i niestety utykają na formacji skalnej. Cole stara się skorzystać z nowo zdobytych mocy „Wybuch Spinjitsu” aby uwolnić ich statek jednak nowa moc nie działa. I tu przychodzą mu z pomocą jego przyjaciele, którzy dochodzą do tego co jest najważniejsze. A co to takiego musicie przekonać się sami.

Magazyn Lego Ninjago 1/2021

Magazyn Ninjago jest kierowany do nieco starszych czytelników niż inne gazetki Lego. Tu grupa wiekowa to 7+, jednak fani tej serii mają również mniej lat co wiem z doświadczenia. W magazynie nie brakuje ciekawych zadań, łamigłówek no i plakatu. Dodatkowo w niektórych zadaniach wymagane jest od nas wykorzystanie nowej minifigurki lub dodatkowych klocków. Jest to bardzo fajna opcja, bo nie zamakamy się tylko na kolorowaniu, łączeniu przedmiotów itd. Muszę śmiało przyznać, że Magazyn Lego Ninjago 1/2021 uświadomił mi, że coraz bardziej wkręcam się w świat Ninjago. Komiksy są zabawne, narysowane w typowym dla Lego stylu i z dużą dawką humoru. Oczywiście Cole z wiertłami to świetna minifigurka, a to dla wielu osób zbierających gazetki Lego najważniejszy element. W kolejnym numerze pojawi się Lloyd również w tej samej wersji co Cole. Już się nie mogę doczekać co przyniesie kolejny komiks ze świata Ninjago oraz co czeka naszych nieustraszonych bohaterów.

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Magazyn Lego Ninjago 1/2021 okładka
  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago 1/2021
  • Dodatek: Cole z wiertłami
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 01.01.2021
  • Cena: 12,99 zł