fbpx

Magazyn Lego City 2/2021

Przyszedł już czas, aby zajrzeć do kiosków i salonów prasowych, ponieważ można już tam znaleźć Magazyn Lego City 2/2021. Niewątpliwie ta wiadomość ucieszy fanów klocków Lego i komiksów z nim związanych. W drugim numerze dostajemy zestaw, dzięki któremu ekipa budowlana będzie miała nowego kolegę. Na pierwszy rzut oka model wydaje się bardzo znajomy. Dlaczego i co jeszcze znajdziemy w gazetce Lego City? Przekonacie się już za chwilę.

Lego City to chyba najpopularniejsza seria klocków, która daje masę możliwości. Nie tylko jeżeli chodzi o zestawy, ale również i bohaterów. A jak to bywa z bohaterami Lego City przeżywają oni naprawdę wesołe historie. City należy do tego typu magazynu, który jest u mnie i syna zawsze na pierwszym miejscu. Na późniejszych miejscach jest Lego Ninjago, Lego Batman, Lego Star Wars czy Lego Hidden Side. W tym numerze mamy mini ładowarkę, która jest również bohaterką komiksu. No i jest jeszcze pewien ziemniak, ale o tym trochę później.

Magazyn Lego City 2/2021 – co w nim jest?

Tym razem w magazynie Lego City 2/2021 czeka nas opowieść o ładowarce i wielkim ziemniaku. Oczywiście magazyn wpisuje się w schemat poprzednich numerów. Otrzymujemy tu poza wspomnianym wcześniej modelem lego całą masę zagadek, łamigłówek i komiks. Zadania są oczywiście związane z historią zawartą w komiksie i przeplatają całą opowieść. Maks Mocny, bo to on jest tym razem bohaterem komiksu znany jest w City ze swojej pomocnej ładowarki. Nie ma problemu, aby komuś pomóc, nieważne czy jest to astronauta, czy kolega budowlaniec. Pewnego razu musi przetransportować z farmy gigantycznego ziemniaka. Ziemniak przysporzy mu wielu problemów, ale pełen energii Maks dla sobie radę z niesfornym warzywem. Oczywiście komiks jest pełen zabawnych sytuacji i humoru w klimacie Lego. Przerywniki z zadaniami urozmaicają opowieść i uaktywniają młodego czytelnika. Nie ma co ukrywać komiks jest zdecydowanie dla dzieci.

Magazyn Lego City 2/2021

Generalnie Magazyn Lego City 2/2021 skierowany jest do dzieci w wieku 6-7 lat. Z doświadczenia wiem jednak, że fani klocków Lego są w każdym wieku. Model jest tym razem dość specyficzny, bo podobny mieliśmy w zeszłym roku. Tamten miał spychacz, a ten ma ładowarkę. Na szczęście jest tu inna minifigurka, a jak wiadomo maszyn budowlanych nigdy za wiele. W kolejnym numerze czekać na nas będzie znowu motor policyjny. Niestety, praktycznie identyczny model był również w zeszłym roku. Coś rok 2021 nie jest łaskawy dla tej gazetki. Czy kończą się już pomysły na kolejne małe zestawy? Czas pokaże, jak dla mnie kolejny motor to więcej jednośladów w moim i syna klockowym mieście. Tak czy inaczej, polecam sięgnąć po Magazyn Lego City, bo jest to zawsze dobra zabawa.

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Magazyn Lego City 2/2021 okładka
Blue Ocean Entertament Polska
  • Tytuł: Magazyn Lego City 2/2021
  • Dodatek: Budowlaniec z ładowarką
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 15.02.2021
  • Cena: 12,99 zł