fbpx

Magazyn Lego Ninjago 2/2021

Nowy numer Magazyn Lego Ninjago 2/2021 jest już dostępny w kioskach i salonach prasowych. To już drugi numer magazynu w tym roku i kontynuuje serię minifigurek Ninjago Wybuch Spinjitsu. Jak zwykle gazetka Lego to komiks, łamigłówki i masę materiałów do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również informacji o nowych zestawach i nowym sezonie serialu. O czym jest komiks Ninjago? Jak prezentuje się minifigurka Lloyda? Przekonacie się już za chwilę.

Nie ma co ukrywać, że Lego Ninjago jest jedną z najpopularniejszych serii Lego. Sam łapie się na tym, że coraz częściej w zabawach z synem sięgam właśnie po tę serię. Wiadomo, marketning, jakie jest pompowany w Lego Ninjago jest dużo większy niż w przypadku innych serii. Niemniej bardzo mnie cieszy, że w naszym kraju nadal wydawane są Magazyn Lego City, Magazyn Lego Batman czy jedne z nowszych tytułów, czyli Magazyn Lego Avengers. Z jednej strony gazetki Lego to głównie klocki, ale, jako że moją pasją są komiksy podchodzę do nich od tej strony. W najnowszym numerze magazynu czeka nas opowieść już w Ninjago City, ponieważ nasi bohaterowie pożegnali się z krainą Shintaro w poprzednim numerze. Tu pewna przedstawicielka Munców trafia na Mechanika. Co z tego wyniknie?

Magazyn Lego Ninjago 2/2021 – co w nim jest?

Jeżeli kiedykolwiek w twoje ręce trafił magazyn Lego to wiesz co można się w nim spodziewać. Gazetka Lego to przede wszystkim komiks z dużą dawką humoru w klockowym stylu. Do tego oczywiście różnego rodzaju zadania, łamigłówki i zagadki do rozwiązania. W większości przypadków odnoszą się one do wydarzeń związanych z komiksem znajdującym się w magazynie. W Magazyn Ninjago 2/2021 komiks rozgrywa się po sezonie, w którym nasi bohaterowie odwiedzili krainę Shintaro. Teraz wracają do swojego ukochanego miasta, gdzie zatrzymują się, aby kupić coś do jedzenia. Jak się okazuje mieli oni pasażera na gapę. A dokładniej pasażerkę, jest nią Murtessa. Chce ona zobaczyć i poznać Ninjago, niestety trafia na Mechanika, który dopiero co uciekł z więzienia. Nieświadoma Murtessa podąża za złoczyńcą, który okłamuje ją na każdym kroku zmuszając do niecnych celów. Jak udało się wybrnąć z tej sytuacji? Przekonacie się sami czytając komiks.

Magazyn Lego Ninjago 2/2021

Magazyn Lego Ninjago kierowany jest do grupy wiekowej 7+. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnęli po niego młodsi fani serii. Tu może pojawić się problem przy niektórych zadaniach czy łamigłówkach. Jednak z małą pomocą kogoś starszego nie powinno być problemu. Komiksy Lego mają to do siebie, że są schematyczne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o formę graficzną. Dlatego nie odkryjemy tu niczego nowego, ponieważ każdy komiks jest do siebie podobny. Dla jednych może to być wada jednak jest to pewnego rodzaju konwencja, której się trzymamy. W magazynie nie mogło zabraknąć minifigurki. Tym razem jest to Lloyd z mieczem i tarczą. Jak dla mnie jest to bardzo interesująca minifigurka pasująca idealnie do Cole’a z Magazyn Lego Ninjago 1/2021.

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Magazyn Lego Ninjago 2/2021 okładka
  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago 2/2021
  • Dodatek: Wybuchowy Lloyd
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 23.02.2021
  • Cena: 12,99 zł