fbpx

Magazyn Lego Ninjago 6/2021

W kioskach i salonach prasowych można już znaleźć Magazyn Lego Ninjago 6/2021. Kontynuujemy naszą wyprawę po klimatach wyspiarskich i dostajemy minifigurkę Strażnika Gromu. W samym magazynie Lego nie zabraknie ciekawego komiksu, łamigłówek oraz materiałów do wspólnej zabawy. Fabuła komiksu zabierze nas dalej w głąb tajemniczej wyspy, która jest głównym miejscem działań w ostatnim sezonie Ninjago. Jak prezentuje się minifigurka? Co znajdziemy w tym numerze magazynu? Przekonacie się już za chwilę.

Najpopularniejsza seria klocków Lego śród dzieci to zdecydowanie Lego Ninjago. Nie tylko powstają nowe zestawy klocków, reedycje starych zestawów czy kolejne odcinki serialu. Pojawiają się coraz to więcej historii papierowych w tym komiksach o tych bohaterach. Oczywiście nie tylko ninja mają swój magazyn i komiks. Na polskim rynku dostępne są również: Magazyn Lego City, Magazyn Lego Batman czy też mój ulubiony Magazyn Lego Avengers. Dla jednych jest to głównie nowa minifigurka lub dodatkowe klocki. Ja podchodzę do tego z innej strony. Przede wszystkim chodzi o komiks, a w nim dużo się dzieje.

Magazyn Lego Ninjago 6/2021 – co w nim jest?

Wszyscy fani Ninjago znają magazyn poświęcony ich ulubionym bohaterom. Magazyn Lego Ninjago 6/2021 to dalsze przygody na tajemniczej wyspie, a tym razem Kai, Nya, Zane i reszta będą musieli stawić czoła smokom. Komiks zatytułowany Motory kontra Smoki to zabawna opowieść, w której główni bohaterowie przemierzają dalej tajemniczą wyspę i wpadają na dżunglowego smoka. Niestety okazuje się, że ten osobnik nie jest przyjaźnie nastawiony. Wręcz przeciwnie prowadzi ich w pułapkę. Jedynym rozwiązaniem jest ucieczka, która nie jest łatwa, nawet dysponując ultranowoczesnymi chopperami. Jak sobie poradzą? Tego już Wam nie zdradzę, dodam tylko, że nadal trwają poszukiwania Mistrza Wu.

Magazyn Lego Ninjago 6/2021

Magazyn skierowany jest do grupy wiekowej 7+ i tak przygotowywane są mniej więcej zadania i łamigłówki. Jako że ten numer obfituje w klimat dżungli, również zadania są z nią związane. Komiksy Lego albo się lubi, albo nie. To szybkie przygody gdzie zawsze znajdziemy dużo humoru i dużo akcji. Do tego wszystkiego rysunki są bardzo proste i kolorowe. Warstwa graficzna w regularnym magazynie jest zdecydowanie lepsza niż w numerze specjalnym. Na plus jest również bardzo dobre odwzorowanie bohaterów jak i elementy klocków co dla młodszego czytelnika jest bardzo ważne. Wiem to z domowego doświadczenia. Minifigurka Strażnika Gromu jak dla mnie jest świetna. Genialnie zadrukowany tors i nogi, jak również ciekawy wyraz głowy i plemienna maska. Od razu wracają wspomnienia z dzieciństwa i wyspiarskich zestawów z lat 90. Co prawda wymyślna broń mnie nie przekonuje, wystarczyłaby po prostu biała włócznia. A w kolejnym numerze dostaniemy Kaia z ognistym wyposażeniem.

Magazyn Lego Ninjago 6/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago 6/2021
  • Dodatek: Strażnik Gromu + karta limitowana z kolekcji
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 15.06.2021
  • Cena: 12,99 zł